محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافرشهرداری یزد خبر داد

اعطای تسهیلات 200 میلیونی برای نوسازی تاکسی های فرسوده


شفیعی از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیون ریالی به رانندگان تاکسی جهت بهسازی تاکسی های فرسوده خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ محمد رضا شفیعی در مصاحبه با خبرنگار  یزدرسا گفت: با توجه به نوسان قیمتی و عدم توانایی مالی رانندگان برای نوسازی و تعویض تاکسی های فرسوده  معاونت حمل و نقل بار و مسافرشهرداری یزد با صدور کارت اعتباری مخصوص برای رانندگان تاکسی تا سقف 200 میلیون ریال اعتبار جهت بهسازی ظاهری، فنی و  همینطور تعویض قطعات داخلی تاکسی های فرسوده تسهیلات در اختیار این قشر قرار می دهد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافرشهرداری یزد اظهار داشت: از ابتدای امسال با شیوع کرونا و همچنین کاهش مسافران درون شهری ناوگان تاکسی پیگیر پرداخت تسهیلات برای کمک به وضعیت معیشتی رانندگان تاکسی را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: در همین راستا تا کنون در سه مرحله وام های۶ ، ۲ و ۵ میلیون تومانی به رانندگان آسیب دیده از دوران کرونا پرداخت شده است. همچنین با اجرای طرح رایگان گاز سوز کردن خودروهای ناوگان تاکسی و بار درونشهری تقریباً تمام  تاکسی های شهر یزد به سیستم گاز سوز نیز مجهز شدند. در گام بعدی نیز برای پیشگیری از خطرات احتمالی درصددیم با انعقاد قرارداد با موسسات بخش خصوصی چک کردن سیستم گاز و کپسول گاز خودرو های تاکسی را به صورت سالیانه فراهم کنیم.

شفیعی با اشاره به دغدغه رانندگان تاکسی برای تهیه لاستیک نیز بیان داشت: تصمیم داریم لاستیک یارانه ای با قیمت مناسب را به دست رانندگان تاکسی برسانیم. 

انتهای پیام/