محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

خطیب جمعه شاهدیه:

امام خمینی(ره)را باید از آثارش شناخت نه از خاطرات سلیقه ای برخی افراد/وصیت نامه امام(ره) بهترین منبع برای شناخت اسلام ناب محمدی(ص) است


امام جمعه شاهدیه تفحص در کتب امام را بهترین راه برای شناخت ایشان برشمرد و اظهار داشت: شخصیت ،اندیشه علمی و قدرت عرفانی امام به خوبی امام را معرفی کرده و این مطلب در آثار ایشان مشهود می باشد نه از خاطراتی که توسط برخی افراد و به سلیقه خود از ایشان نقل می شود.

امام جمعه شاهدیه در مصاحبه با خبرنگار یزد امــــروز؛ در خصوص بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در سالروز رحلت امام  خمینی (ره) درحرم مطهر آن حضرت گفت: با توجه به این نکته که اسلام مجموعه ای از دو منبع قرآن و حدیث بوده و اسلام شناس واقعی کسی است که بر این دونوع منبع غنی تسلط داشته باشد بنابراین امام به عنوان یک اسلام شناس  در همه حوزه ها، چه در حوزه علم و چه در حوزه عمل دارای قدرت اجتهاد و استنباط بود.

 

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی با اشاره به تخصص ویژه امام (ره) در حوزه های تئوری و اندیشه  و همچنین حوزه های عملی و اجرایی-  سیاسی گفت: امام در این زمینه ها از چنان قدرتی برخوردار بود که نه تنها عقاید خود را به طور آشکارا اعلام می فرمود بلکه بدان ها عمل می کرد.

 

امام جمعه شاهدیه جبهه گیری امام (ره) دردفاع از مستضعفین و مقابله با مستکبرین را از اصول برتر و دقیق اسلام شناسی  ناب محمدی دانست و تصریح کرد: امام همواره یار و مدافع مستضعفین بود و در این باره توجهی به دین،مذهب،نژاد و رنگ نداشت و همواره به این مهم  در اصول سیاسی و نیز قانون اساسی تاکید داشت.

 

وی افزود :مهمترین منابع شناخت اسلام ناب محمدی(ص)، پیام های امام خمینی به روحانیت، پیام های ایشان بعد از دوران دفاع مقدس و نیز بخش هایی از وصیت نامه امام  می باشد.

 


حجت الاسلام بشکانی در خصوص عقیده امام(ره) درحفظ وحدت بین افراد جامعه  گفت: امام خمینی (ره) جنگ و تفرقه میان شیعه و سنی را از سیاست های اصلی استعمار می دانست و حتی  در وصیت نامه ایشان  نیز به این امر مهم اشاره شده است.

 

وی ادامه داد: خود حضرت امام(ره) به شدت ازاندک تفرقه  هم پرهیز می کرد چراکه  می دانست  پیامد و چکیده اختلاف و انحراف به سود دشمنان انقلاب و اسلام است.

 

وی در خصوص بخشی از فرمایشات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر اسلام آمریکایی خاطر نشان کرد: همانطور که معظم له فرمودند امروزه اسلام آمریکایی بر دو مبنای سکولار و تحجر استوار شده و این در حالی است که اسلام سکولار دارای  دید وسیع مادی بوده و تعهدی در برابر اعمال و آخرت  مردم ندارد و در مقابل، اندیشه اسلام متحجرنیزهیچ راه حلی برای مسائل جدید ندارد .

 

حجت الاسلام بشکانی تفحص در کتب امام را بهترین راه برای شناخت ایشان برشمرد و اظهار داشت: شخصیت ،اندیشه علمی و قدرت عرفانی امام به خوبی امام را معرفی می کند و این چیزی است که در آثار ایشان مشهود است.

 

وی درباره اینکه برخی مدعی هستند باید دراین شرایط با آمریکائی ها کنار آمد و اصطلاحاً دم کدخدارا دید چرا که کارها به دست اوست تاکید کرد: ملت بزرگ ایران پای قول و قرار خود با امام  تا آخرایستاده است و هیچ ترسی از آمریکا(کدخدا) که به رغم بعضی دارای قدرت جهانی ندارد چرا که هیچ کشوری قدرت این را که ملت ایران را زیر بار ظلم و ذلت ببرد ندارد هرچندگویا متاسفانه رئیس جمهور محترم اعتقادی به مبارزه بااستعمارندارد چراکه  به تعبیر خودش همه چیز را تحت سلطه آمریکا می داند.