محتوا محتوا

واکنش آیت‌الله مدرسی به برگزاری جام ورزشی قبل از افطار در یزد؛


امام‌جمعه بخش مرکزی یزد گفت: در سال جاری شاهد اجرای برنامه‌های تعجب آور نظیر برگزاری جام فوتسال رمضان در ساعات قبل از افطار هم هستیم که بعضاً نوشیدن آب در سالن مسابقات موجب هتک حرمت به ماه مبارک رمضان شده و مسلماً باید این مسابقات مانند سال‌های قبل بعد از افطار انجام می‌شد.

آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در مصاحبه با خبرنگار یزدامروز؛ از تلاش مدیران استان به‌ویژه فرماندار، دادستان و نیروی انتظامی درراستای حفظ حریم ماه رمضان تشکر کرد و گفت: هرچند این اقدام دیر صورت گرفت اما حرکت بسیار خوبی بود و جای تقدیر دارد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد افزود: البته در سال جاری شاهد اجرای برنامه‌های تعجب آور و استثنایی نظیر برگزاری جام فوتسال رمضان در ساعات قبل از افطار هم هستیم که طبیعی است جوانی که می‌خواهد در این مسابقه ورزشی شرکت کند با این هوای گرم توان روزه‌داری ندارد و بعضاً نوشیدن آب در سالن مسابقات موجب هتک حرمت به ماه رمضان شده و مسلماً باید این مسابقات مانند سال‌های قبل بعد از افطار انجام می‌شد.

وی ضمن قدردانی از زحمات مسئولان ورزش استان و متصدیان نهادهای فرهنگی و ورزشی خواستار اقدام عاجل در تغییر زمان این مسابقات شد و اظهار داشت: هرچند برگزاری جام‌های ورزشی فی‌نفسه اقدام خوبی است اما بهتر بود مسئولان ورزش استان در این زمینه جوانان متدین یزدی را همراهی کرده و زمان مسابقات را بعد از افطار در نظر می‌گرفتند تا جوانان بتوانند روزه‌داری خود را داشته باشند و حال نیز باید هرچه زودتر زمان این مسابقات تغییر یابد.

مدرسی تأکید کرد: نباید به اسم برگزاری جشن رمضان حرمت اماکن و فضاهای مقدس شکسته شود و باید برنامه‌های مذهبی و قرآنی، اهل‌بیتی(ع) در این مراکز برگزار شود و اگر برخی برنامه‌ها به اسم رادیوجوان در این اماکن صورت می‌گیرد درشان این اماکن نبوده و حرکت زیبنده‌ای برای ماه رمضان محسوب نمی‌شود.
انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار