محتوا محتوا

رییس اوقاف شهرستان یزد خبر داد


رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد گفت: در ایام دهه ولایت جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی در سطح امام زادگان و بقاع متبرک شهرستان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش یزدامروز؛ محمدحسین کاظمی اظهار کرد: در ایام دهه ولایت جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی در سطح امام زادگان و بقاع متبرک شهرستان یزد برگزار می‌شود.

وی افزود: دوره‌های آموزشی برای اقشار مردم ازجمله زوجین جوان در حال برگزاری است و نیز برنامه‌های سخنرانی و فرهنگی در همه امامزادگان در این ایام به‌ویژه جشن عید غدیر برگزار می‌شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها و رسالت‌های این اداره را اجرای امینانه نیات واقفان بیان کرد و گفت: موقوفاتی داریم که واقفان خیراندیش نیت آن را ایام غدیر قرار داده‌اند به‌طور مثال نیّتی داریم که فقط اطعام غذا و یا پخت نان است.

کاظمی تصریح کرد: بعضی از نیّات فقط ناهار ظهر عید غدیر است و یک برنامه‌ای هم شنبه قبل از عید غدیر با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) یزد برای مددجویان همراه با اطعام بر اساس نیّات واقفان برگزار می‌شود و برنامه دیگری هم روز قبل از غدیر با تأمین هزینه پخت نان بر اساس نیّت واقف در محله‌های کم برخوردار اجرا می‌شود.

وی در خصوص دیگر برنامه‌های ماه ذی‌الحجه اظهار کرد: به مناسبت حلول ماه ذی‌الحجه و اولین مناسبت این ماه تنها در یک امامزاده بر اساس برنامه سال‌های گذشته به‌صورت متمرکز و سراسری مراسم معنوی پیوند آسمانی را برگزار کردیم که این برنامه قرار بوده در سطح شهرستان‌های استان به میزبانی امامزادگان برگزار شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار