محتوا محتوا

به مناسبت گرامی داشت هفته هنر انقلاب اسلامی صورت می گیرد


مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد از برگزاری همایشی با عنوان «هنرشیدایی» در یزد خبر داد.

علی محمد پارسائیان در گفتگو با یزدامروز گفت: پس از شهادت هنرمند متعهد و بسیجی، شهید سید مرتضی آوینی در روز بیستم فروردین سال 1372، با پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به مقام معظم رهبری، این روز به عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» نام گذاری شده و به همین  مناسبت سازمان بسیج هنرمندان استان یزد همایشی با عنوان «هنرشیدایی» برگزار خواهد کرد.

وی افزود: این مراسم در تاریخ 26 فروردین ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن شهید عباسپور برق منطقه ای و با حضور محمد حسین صفار هرندی وزیر سابق وزات ارشاد برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان با بیان اینکه هنرمندان یزدی  در زمینه خلق آثار انقلابی شاخص هستند اظهار داشت:  در این مراسم از 25 هنرمند شاخص انقلابی استان نیز تجلیل خواهد شد.

پارسائیان اضافه کرد: بازدید از خانواده یکی از شهدای هنرمند نیز از برنامه های جانبی این همایش یک روزه است.

لازم به ذکر است شب گذشته نیز جمعی از هنرمندان  شاخص انقلابی  به همت سازمان بسیج هنرمندان و با مشارکت حوزه هنری استان با خانواده شهید سید رضا پاکنژاد دیدار کردند.

یادآور می گردد "شهيد مرتضي آويني" روز جمعه بيستم فروردين 1372 هنگامي كه براي توليد مجموعه‌اي جديد از "روايت فتح" به فكه،‌منطقه‌ عملياتي و الفجر مقدماتي به همراه گروه رفته بود،بر اثر انفجار مين به شهادت رسيد. هرچند كه فيلم‌هاي "روايت فتح" تا آن زمان در ميان مردم مشهور بود،اما تا آن زمان كسي نمي‌دانست كه سازنده آنها كيست؛چراكه در "روايت فتح" و نه در هيچ كدام در فيلم‌هايي كه او كارگرداني و تدوين كرده بود ،نام عوامل عنوان نمي‌شد و" آويني" به تصميم خود وفادار مانده بود.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار