محتوا محتوا

امام جمعه یزد:


نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به جایگاه و اهمیت هنر، بر بهره‌گیری از هنر و معماری اسلامی و تلفیق آن با سازه‌های جدید در ساخت مصلی و مساجد تأکید کرد و گفت: این بناها باید طوری ساخته شود که توجه انسان را به خدا جلب کند.

به گزارش یزدامروز؛ نماینده ولی فقیه در استان در دیدار رئیس حوزه هنری با وی با اشاره به جایگاه و اهمیت هنر، بر بهره‌گیری از هنر و معماری اسلامی و تلفیق آن با سازه‌های جدید در ساخت مصلی و مساجد تأکید کرد و گفت: این بناها باید طوری ساخته شود که توجه انسان را به خدا جلب کند.

آیت الله ناصری افزود: در طراحی ساختمان‌ها و اماکن مختلف شهری باید از سبک‌های سنتی و معماری اسلامی ـ ایرانی استفاده شود چرا که این شیوه علاوه بر فواید مختلف به مدیریت مصرف انرژی هم کمک می‌کند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه باید به سبک زندگی سنتی و قدیم خود بازگردیم بیان کرد: هزینه سرمایش، گرمایش و روشنایی ساختمان‌های مدرن و جدید همچون پاساژها بسیار بیشتر از ساختمان‌ها و بازارهای سنتی است و باید طراحی‌ها را تغییر داد.

آیت الله ناصری در ادامه خاطراتی از دوران مبارزه، حضور در نجف اشرف و همچنین خاطراتی از امام خمینی(ره) بیان کرد و گفت: امام راحل(ره) هیچگاه به دنبال مطرح کردن خود و تبلیغ خودشان نبودند و هر کاری انجام می‌دادند برای رضای خدا و عمل به وظیفه بود.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار