محتوا محتوا

معاون حمل و نقل اداره راهداری یزد:


معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد بابیان این‌که برای بیش از 14 هزار راننده در استان یزد کارت هوشمند صادرشده است افزود: از این تعداد، 12 هزار و 719 کارت برای رانندگان باری و هزار و 331 کارت نیز برای رانندگان مسافری صادرشده است.

محمد حاجی صفری در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، با اشاره به گستردگی وظایف اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: حوزه‌های حمل‌ونقل کالا و مسافر برون‌شهری و هم‌چنین بحث ایمنی مسیرها و محورها در حیطه وظایف اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده ای است.

وی اظهار داشت: در حوزه حمل‌ونقل کالا و مسافر، شرکت‌ها، رانندگان و ناوگان وجود دارند که طبیعتاً زمانی قرارداد بین آن‌ها رسمیت دارد که برای حمل بار و کالا بارنامه و برای حمل مسافر صورت‌وضعیت و در حمل‌ونقل بین‌المللی نیز راه نامه و یا پروانه تردد صادرشده باشد.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری یزد اتحادیه‌ها و صنوف مختلف فعال در حوزه حمل‌ونقل را بازوان اجرایی اداره راهداری استان دانست و اظهار داشت: در دو بخش کالا و مسافر جمعاً 19 صنف حمل‌ونقلی اعم از شرکت‌ها و رانندگان در استان فعال هستند که از این تعداد هفت صنف مربوط به شرکت‌های حمل‌ونقل کالا، 9 صنف مربوط به رانندگان باری، 2 صنف مربوط به شرکت‌های مسافری و یک صنف نیز مربوط به رانندگان مسافری است.

حاجی صفری اعلام کرد: در بخش حمل‌ونقل کالا 242 شرکت و در بخش حمل مسافر نیز 54 شرکت و موسسه  در استان یزد فعالیت می‌کنند که متناسب با ظرفیت‌های هر شهرستان در سطح استان پراکنده‌شده‌اند.

وی بابیان این‌که برای بیش از 14 هزار راننده در استان یزد کارت هوشمند صادرشده است افزود: از این تعداد، 12 هزار و 719 کارت برای رانندگان باری و هزار و 331 کارت نیز برای رانندگان مسافری صادرشده است.

حاجی صفری ادامه داد: در بخش ناوگان باری 8 هزار و ۶0۸، ناوگان اتوبوس 334، ناوگان مینی‌بوس 174 و ناوگان سواری 88 فقره کارت هوشمند صادرشده است. 

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان درزمینهٔ حمل‌ونقل کالا و مسافر عنوان کرد: در چهار ماه ابتدایی امسال بیش از هشت میلیون تن کالا از مبدأ استان به سایر نقاط کشور جابه‌جاشده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش سه‌درصدی داشته است همچنین ازنظر تعداد بارنامه صادرشده در استان نیز با آمار 394 هزار دستگاه افزایش 1.3 درصدی داشته است.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری یزد بابیان این‌که در سال قبل 24 میلیون و 683 هزار تن بار از مبدأ استان یزد جابه‌جاشده است ادامه داد: همچنین در سال گذشته بیش از یک‌میلیون و 500 هزار مسافر با 109 هزار و 700 دستگاه اتوبوس جابه‌جاشده‌اند که ازنظر تعداد مسافر 3 درصد و ازنظر تعداد سفر نیز افزایش 4درصدی داشته است.

حاجی صفری با یادآوری آن‌که در شهرهای بالای 50 هزار نفر متولی پایانه‌های مسافربری شهرداری‌ها هستند اظهار داشت: در سطح استان سه پایانه مسافربری وجود دارد که شامل پایانه‌های غدیر و امام علی در مرکز استان و یک پایانه نیز در اردکان است.

انتهای پیام/ق

 


آخرین اخبار آخرین اخبار