پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد:


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: بیماری قلبی عروقی با 36 درصد و سرطان 16.5 درصد بیشترین علل مرگ و نیر ناشی از بیماری های غیرواگیردار را در استان یزد شامل می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در رابطه با شایع ترین علت مرگ و میر در بین یزدی ها، اذعان داشت: بیماری های غیرواگیردار شایع ترین علت مرگ و میر در کشور و به دنبال آن استان یزد است.

دهقان، ادامه داد: اقدامات بهداشتی و درمانی انجام شده در طول چند سال گذشته باعث شده است تا بیشترین علل مرگ و میر بیماری های غیرواگیردار باشد.

وی تصریح کرد: طی سه دهه اخیر کشور ما به لحاظ علم پزشکی، شمار دستیاران و متخصصان، ابزارهای تشخیصی و دانش پزشکی در حوزه پیشگیری از بیماری پیشرفت بسیاری مناسب و خوبی داشته و قدم‌های خوبی در زمینه پیشگیری از این بیماری برداشته است.

این مقام مسئول اذعان داشت: عمده ترین دلیل مرگ و میر ناشی از بیماری غیرواگیردار عروق، قلب و نارسایی خونی است که سالانه ۱۷میلیون و ۵۰۰هزار نفر را در جهان به کام مرگ می کشاند و پس از آنها سرطان ها با هشت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، بیماری های تنفسی با چهار میلیون نفر و دیابت با یک میلیون نفر در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی ادامه داد: بیماری قلبی عروقی با 36 درصد، سرطان 16.5 درصد، دستگاه تنفسی و  نارسایی مزمن 13 درصد، مشکلات دیابت  12.3 درصد و سوانح و حوادث با 5.6 درصد بیشترین علل مرگ و نیر ناشی از بیماری های غیرواگیردار را در استان یزد  شامل می شود.

دهقان، در پایان گفت: استفاده از غذای ناسالم، مصرف دخانیات، نداشتن فعالیت فیزیکی مناسب، چاقی، دیابت و مشکلات روحی و روانی را از عمده دلایل بروز بیماری های غیرواگیر در کشور است.

انتهای پیام/م*

 


آخرین اخبار آخرین اخبار