محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

مدیرکل آموزش و پرورش یزد:

تعامل آموزش و پرورش و حوزه علمیه در یزد بسیار خوب است


مدیرکل آموزش و پرورش یزد از همکاری خوب این نهاد با حوزه های علمیه خبر داد.

به گزارش یزدامروز، عباسعلی دانافر با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: بر اساس این سند، نظام تعلیم و تربیت چرخشی از یک نظام آموزشی صرف به سمت یک نظام همه جانبه ای که در ساحت های شش گانه به تربیت می پردازد حرکت می کند.

وی با بیان اینکه یکی از این ساحت ها، بحث علمی آموزشی است تصریح کرد: این سند تاکید دارد که از شش ساحت تربیت که شش بعد از ابعاد وجودی ما انسان ها است، مهمترین ساحت، اعتقادی، عبادی و اخلاقی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ادامه داد: در جای جای این سند تاکید شده اگر ما دانش آموزان را در همه ابعاد خوب تربیت کنیم ولی در بحث اعتقادی، عبادی و اخلاقی آنها را به خود رها کنیم، قطعا به نتیجه نمی رسیم و رسالتی که رسیدن به حیات طیبه است را به دست نمی آوریم.

دانافر افزود: به نظر می آید که ما در مسیر تربیت دانش آموزان در ساحتهای شش گانه به ویژه در حوزه مباحث اعتقادی و دینی وظیفه بسیار مهمی بر دوش داریم و با تمام توان در این مسیر حرکت می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به عینه دیدم که حتی خانواده هایی که به مباحث اعتقادی توجه بالایی ندارند هم به دنبال آن هستند که فرزندانشان در مدرسه ای حضور داشته باشند که به دین و نماز و عفاف و حجاب توجه داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد افزود: معاونت فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش در استان یزد در طول چند سال گذشته توفیقات بسیار خوبی داشته و حضور روحانیت هم در این امر یاریگر ما بوده است.

دانافر با تاکید بر اینکه رویکرد آموزش و پرورش در استان یزد تلاش برای تحقق کامل این سند در نظام آموزشی است گفت: در این حوزه تاکنون موفقیت های بسیاری به دست آمده است.

حجت الاسلام و المسلمین شمس مدیر حوزه های علمیه استان یزد هم در این نشست با اشاره به اینکه همکاری های بسیار خوبی بین حوزه های علمیه و آموزش و پرورش وجود دارد اظهار داشت: شیوع کرونا سبب شد که نشست های کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش برگزار نشود.

وی به فعالیت 160 طلبه در مدارس امین اشاره کرد و ادامه داد: آمادگی لازم وجود که در حوزه های مختلف ارتباطات بیشتری بین آموزش و پرورش و حوزه علمیه به وجود آید.

انتهای پیام/