محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

توافقات هسته ای نشان دهنده اعتماد جامعه جهانی به ایران است


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بازگشت اعتماد جامعه جهانی به ایران را از دستاوردهای توافقات هسته ای خواند و گفت: این موفقیت نشان داد که جامعه جهانی به ایران اعتماد دارد.

به گزارش یزدامــــروز، محمدعلی طالبی ظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان یزد، اظهار داشت: کشورهای قدرتمند جهان با غول های رسانه ای که در اختیار دارند افکار عمومی را مدیریت می کردند که ایران به دنبال سلاح هسته ای است اما توافقات نشان داد که جامعه جهانی به ایران اعتماد دارد.

وی با اشاره به حمایت های مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده هسته ای، افزود: حمایت های راهبردی رهبر فرزانه انقلاب از دولت یازدهم و تیم مذاکره کننده هسته ای بزرگترین سرمایه برای موفقیت مذاکرات بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: در سایه این حمایت ها، امروز همه ارکان نظام از مذاکرات هسته ای به عنوان یک موفقیت ارزشمند یاد می کنند و این توافقات تجلی یکی از بهترین همکاری ها و تعامل ها بین همه رکن های نظام است.

طالبی اظهار امیدواری کرد: با شرایط به وجود آمده و رفع تحریم ها در آینده، اقتصاد کشور رونق گیرد، شرایط زندگی مردم بهتر از گذشته شود و بستر مناسب برای تقویت همدلی و وفاق بین دولت و ملت در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام  دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده، فراهم شود.

زمینه برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود

رئیس ستاد انتخابات استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره برگزاری انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: باید زمینه ای برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود.

طالبی به تاکید مقام معظم رهبری در حق الناس بودن رای مردم اشاره کرد و افزود: امانت داری مردم، اعتماد بخشی به جامعه برای حضور در انتخابات و برگزاری انتخابات سالم و رقابتی از جمله اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید و وزارت کشور در برگزاری این دوره از انتخابات است.

توافقات هسته ای پیروزی بین المللی برای نظام و ملت ایران است

فرماندار یزد نیز در این نشست توافقات هسته ای را یک پیروزی بین المللی برای نظام و ملت ایران دانست و گفت: حمایت های مقام معظم رهبری، تدبیر دولت یازدهم و ریاست محترم جمهور، استقامت و ایستادگی مردم ایران از مهمترین عوامل پیروزی تیم مذاکره کننده هسته ای در توافقات اخیر به شمار می آید.

محمود شاکری شمسی افزود: ايران تنها كشوری است كه با مذاكره توانسته از بند ۷ منشور سازمان ملل متحد خارج شود و در سال های اخير كشورهای متعددی مشمول اين بند شده اند كه در نهايت منجر به جنگ و خونريزي شده است.

عوامل اجرایی انتخابات باید از آرا مردم به نحوه شایسته صیانت کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهم و سرنوشت ساز بودن انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در سال جاری، گفت: هدف فرمانداری یزد برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی است.

فرماندار یزد افزود: عوامل اجرایی در انتخابات باید ضمن حفظ بی طرفی کامل خود از آرا مردم به نحوه شایسته صیانت کنند.

شاکری شمسی با اشاره به اینکه مطابق با فرمايشات مقام معظم رهبري رأي مردم به عنوان حق الناس در دست مجريان و برگزار كنندگان انتخابات است، اظهار داشت: ضروری است دست اندركاران برگزاری انتخابات از اين امانت پاسداری كنند تا خدشه ای به اعتماد عمومي مردم وارد نشود.

در  این نشست از تلاش های مصطفی سالاری در مسئولیت معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان یزد با اهدای لوح تقدیر تجلیل و محمدعلی جعفری نعیمی به عنوان معاون جدید فرماندار معرفی شد.

 

منبع:مهر