محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

با حضور محمود الشحات انور قاری برجسته مصری؛

سی‌ و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در یزد آغاز شد


مرحله استانی سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن با حضور قاری برجسته مصری صبح امروز، در امامزاده سیدجعفر محمد(ع) یزد آغاز شد.

به گزارش یزدامــــروزبه نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، مرحله استانی سی‌وهشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن صبح امروز با حضور محمود شحات انور قاری قرآن کریم از کشور مصر در امامزاده سیدجعفر محمد(ع) یزد آغاز شد.
حجت‌الاسلام محمود میرجلیلی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد در این مراسم اظهار کرد: هر چند در فاجعه غم انگیز منا قاری بین‌المللی یزدی حاج حسن دانش از پیش ما رفت اما جای او، خالی نیست.
وی با اشاره به اینکه شهدا زنده‌اند و استاد حسن دانش نیز زنده و در این مراسم حضور دارد اظهار امیدواری کرد: قاریان دیگری ادامه دهنده راه این شهید بزرگوار و خادم قرآنی خواهند بود.
میرجلیلی گفت: مرحله شهرستانی سی و هشتمین دوره از مسابقات قرآن برگزار و 213 نفر شامل 112 نفر بانوان و 101 نفر از آقایان به مرحله استانی راه یافتند.
وی افزود: این مسابقات بعد از افتتاحیه آغاز و فردا عصر مرحله با برگزاری فینال به اتمام خواهد رسید و نفرات برگزیده مشخص می‌شوند.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد گفت: اختتامیه مسابقات و یادبود استاد حسن دانش روز جمعه بعد از نماز مغرب و عشا در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد (ع) یزد برگزار می‌شود.
این مقام مسئول افزود: 10 نفر از برگزیدگان مرحله استانی در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ، اذان و دعا خوانی به مسابقات کشوری که اواخر آذر ماه سالجاری در استان کرمانشاه برگزار می گردد اعزام خواهند شد.
یادآوری می‌شود تلاوت محمود شحات انور قاری قرآن کریم از کشور مصر،  پخش کلیپ، اجرای تواشح و تجلیل از برترین‌های مرحله شهرستانی مسابقات قرآن یزد از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.