محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

معاون اول قوه قضائیه در یزد:

ضعف و شکست امروز اسرائیل نتیجه سال‌ها ایستادگی جبهه مقاومت است


معاون اول قوه قضائیه گفت: آن چیزی که امروز فلسطین را در مقابل اسرائیل نه بلکه مسلمان را در مقابل مستکبر پیروز کرده ایمان به خدا، گوش به فرمان امام مسلیمن، جهاد و استقامت بود.

به گزارش یزدامروز، غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: امام خمینی با اعلام روز قدس بنایی را گذاشت که این بنا می تواند بساط استکبار را جمع کند و تا به امروز همین روز قدس صدایی بوده در مقابل استکبار به خصوص اسرائیل که از هر نوع سلاح نظامی برای آن ها برنده‌تر و تلخ‌تر بوده است.

وی افزود: امروز از همه سنوات گذشته، از آن روزی که نطفه این رژیم جعلی ریخته شد و آن دوره‌ای که اسرائیل در قیمومیت انگلستان بود و از سال 1948 که این رژیم جعلی کار خودش را شروع کرد با همه پشتیبانی‌هایی که از کشورهای مختلف در طول این چندین دهه برخوردار بوده –آمریکا، انگلیس، حتی کشور شرق اروپا، فرانسه و سایر کشورها- در تمام طول مدت با همه حمایت‌های همه جانبه‌ای که از اسرائیل شده به برکت مقاومت مردم مسلمان فلسطین و حمایت مسلمانان دیگر و در رأس آن مردم مسلمان و متدین و انقلابی ایران اسرائیل از همه زمان های دیگر ضعیف‌تر در مقابل جبهه مقاومت است و جبهه مقاومت از همه سنوات گذشته مؤثرتر و مقاوم تر است.

معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: یادمان نمی رود که اسرائیل چه جنایاتی کرد تا بتواند حاکم از نیل تا فرات بشود، یادمان نرفته که اسرائیل ظرف 6 روز چند کشور اسلامی را به زانو در آورد، یادمان نرفته که نه تنها در بین مردم مسلمان فلسطین که بلکه در بین مسلمانان لااقل خاورمیانه و خاور دور چه رعب و وحشتی ایجاد می کرد.

محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: مگر از حافظه تاریخ آن قتل عام دیریاسین فراموش می‌شود مگر آن جنایاتی که در صبرا و شکیلا انجام شد را تاریخ یادش می رود. مگر این داغ از دل مسلمانان برداشته می شود.

وی عنوان کرد: مردم مسلمان را از خانه و کاشانه آواره کردند خانه آن ها را تصرف کردند و در اختیار غاصبین قرار دادند مزارع آن ها را تصرف کردند به اسیر آن ها به اردوگاه نشین آن ها رحم نکردند.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: همه امکانات در اختیار این رژیم جعلی قرار گرفت تا از نیل تا فرات تصرف بشود و بعد نه تنها فلسطین را بلکه کشورهای اسلامی را یکی بعد از دیگری تحت تاثیر خودشان قرار بدهند.

محسنی اژه ای بیان کرد: چی شد که امروز در فاصله کوتاهی همه ابزارها و تجهیزات نظامی اسرائیل در مقابل غزه سر تسلیم فرود می آورد و بیش از 650 موشک به سمت اسرائیل شلیک می شود و آن ها مجبور می شوند ظرف 48 ساعت پرچم را بالا ببرند و اعلام کنند که حاضر به آتش بس هستند؟ این مرهون استقامت، وحدت، توکل به خدا و فرمانبرداری از امام مسلمین است.

وی اضافه کرد: خیلی زمان برد دهه های مختلف جنگیدند و برخی مواقع فریب خوردند و تن به مذاکره دادند، سالیان سال مذاکره کردند اما از کمپ دیوید چه چیز عاید مردم مسلمان فلسطین شد؟ از شرم الشیخ چه چیزی عاید مردم مسلمان فلسطین شد؟ از آن سازشی که عرفات کرد چه چیزی عاید فلسطین شد؟!

معاون اول قوه قضائیه تأکید کرد: آن چیزی که امروز فلسطین را در مقابل اسرائیل نه بلکه مسلمان را در مقابل مستکبر پیروز کرده ایمان به خدا، گوش به فرمان امام مسلیمن، جهاد و استقامت بود و باید به خودمان ببالیم و افتخار کنیم.

دشمن با جنگ روانی با فشار اقتصادی و با فشار اطلاعاتی می خواهد مردم بزرگ، متمدن، شهیدپرور و امتحان پس‌داده ایران را از پای در بیاورد، اما مگر می‌شود؟ مردم متدین و با ایمان و عزیز و پیرو امیرالمونین هستند؛ مردم از آنجایی سرچشمه می گیرند که از همان اوان کار مسلمانان بیش از 3 سال در بدترین محاصره اقتصادی قرار گرفتند اما ایمان و استقامت آن‌ها کاری کرد که ایران و روم زمان را به تسلیم واداشت.

چرا گاهی اوقات زمزمه های شیطان صفت در گوش ما نواخته می شود؟ امروز ما تحت تاثیر این القائات شیطاتی قرار نمی گیریم دشمن اعتماد و امنیت و صبر و حوصله مردم ما را هدف گرفته است.

نکند که بخواهند با برخی از این اقدامالت و فشارها اعتماد امنیت و صبر ما را خدشه دار کنند. جنگ اقتصادی به تمام معنا را تحمیل کرده اند اما شما دیدید که همین رئیس جمهور آمریکا که این ماه های گذشته این مقدار کری می خواند چقدر این روزها و هفته های گذشته پیغام و پسغام می دهد بعد در سفر به ژاپن می گوید ما اهل جنگ با ایران نیستیم و از مقامات ژاپنی می خواهد که بین ایران و آمریکا وساظتت کند. کی این دشمن و اسرائیل اینچنین تسلیم می شوند؟ زمانی که استقامات را می بینند.

اسرائیلی که به نیروهای هوایی خودش می نازید و آن را کم نظیر و بی نظیر می دانست و به گنبد آهنین خودشان می نازیدند و به عوامل جاسوسی خودشان می نایزدید امروز در مقابل غزه با آن مساحت و جمعیت شکست خورده است؛ امروز اسرائیل از همه زمانهای گذشته لزران تر است و الان موجودیت خودش را در خطر می بیند این مرهون زحمات و استقامت جبهه مقاومت است.

دوست و دشمن فردا خواهند دید که همه مردم دیندار و مجاهد و حتی ملی به خیابان خواهند آمد و باز اعلام انزجار از همه قدرت های استکباری و اسرائیل و حمایت از ارزش های خودشان خواهند داشت.

انتهای پیام/