محتوا محتوا

در بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهرستان یزد مطرح شد


بیست ویکمین جلسه علنی شورای شهرستان یزد صبح امروز با حضور حمیدرضا قمی رئیس شورای شهرستان یزد، رئیس شورای بخش خضرآباد، اعضای شورای شهرهای حمیدیا، شاهدیه و زارچ، سپنتا نیکنام رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد و تنی چند از نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در محل شورای شهر یزد برگزارشد.

به گزارش یزدامروز؛ بیست ویکمین جلسه علنی شورای شهرستان یزد صبح امروز با حضور حمیدرضا قمی رئیس شورای شهرستان یزد، رئیس شورای بخش خضرآباد، اعضای شورای شهرهای حمیدیا، شاهدیه و زارچ، سپنتا نیکنام رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد و تنی چند از نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در محل شورای شهر یزد برگزارشد.

در ابتدای این جلسه حمیدرضا قمی در سخنان پیش از دستور بابیان این‌که جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های ولگرد از اهمیت بسزایی برخوردار است گفت: علت تشکیل این جلسه این است که شهرداری‌ها به‌تنهایی قادر به رفع این معضل نیستند و ما در اینجا جمع شدیم تا به راه‌حلی عاجل برای معضل اخیر شهرستان دست پیدا کنیم و قصد متهم کردن و یا اعلام قصور هیچ دستگاهی را در این زمینه نداریم.

رئیس شورای شهر شهرستان یزد افزود: با اتفاقی تأسف‌بار اخیری که در میبد برای یک کودک افغان به وجود آمد حساسیت‌ها در خصوص سگ‌های ولگرد بیشتر شده و باید در این زمینه تلاش جدی صورت داد.

قمی با ابراز گلایه ازعدم حضور نماینده محیط‌زیست در این جلسه گفت: بسی جای گله دارد که علی‌رغم دعوت از این اداره کل و با توجه به اهمیت موضوع و اینکه در حدود یک‌سوم از چرخه این ساماندهی به این اداره ارتباط دارد نماینده محیط‌زیست در این جلسه حضور پیدا نکرده است.

حسین صالحیان نیز در این جلسه با اشاره به افزایش چشمگیر سگ‌های ولگرد در شهر یزد گفت: بر اساس برخی اطلاعات این سگ‌ها از شهرستان‌های اطراف به یزد منتقل می‌شوند و در این زمینه باید نیروی انتظامی با افزایش ایست و بازرسی‌های خود در مبادی ورودی شهر از این کار جلوگیری به عمل آورد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری یزد مبحث ساماندهی سگ‌های ولگرد را پاشنه آشیل وزارت کشور عنوان کرد و اظهار داشت: در این زمینه دو راهکار وجود دارد راهکار اول معدوم‌سازی که به عقیده ما این عمل انسانی و اخلاقی نیست و راهکار دوم زنده گیری و بیهوشی است.

وی اضافه کرد: اما درزمینهٔ زنده گیری با مشکلاتی از قبیل گرانی و کمبود داروی بیهوشی، هزینه‌های بالای تأمین غذا و نگهداری هستیم که امیدورایم با بودجه مناسبی که دستگاه های ذیربط باید در این زمینه در نظر بگیرند شاهد رفع این مشکلات باشیم.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار