محتوا محتوا

رئیس اتحادیه نمایندگی‌های اتومبیل یزد:


رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های اتومبیل استان یزد با بیان اینکه گرانی ارز نمی‌تواند علت گرانی خودرو باشد، اظهار داشت: قیمت فعلی خودروها بر اساس نرخ دلار 19 هزار تومان تعیین شده بنابراین افزایش قیمت ارز ارتباطی با گرانی‌ها ندارد.

سید حسن ضیائی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، با اشاره به رکود سنگین بازار خودرو گفت: این رکود ناشی از گرانی سرسام آور خود در روزهای اخیر بوده و موجب عدم خرید و فروش خودرو در بازار شده است.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های اتومبیل استان یزد با اشاره به این موضوع که گرانی ارز نمی‌تواند علت گرانی خودرو باشد در تشریح علت گرانی‌های اخیر خودرو اظهار داشت: قیمت فعلی خودروها بر اساس نرخ دلار 19 هزار تومان تعیین شده بنابراین افزایش قیمت ارز ارتباطی با گرانی‌ها ندارد.

وی افزود: مهمترین عامل در گرانی خودرو عدم عرضه خودرو از سوی خودروسازان به مردم است به طوری که بعضا افرادی هستند که از زمان موعد تحویل خودرویشان چندین ماه گذشته اما خودرویی به آنان تحویل داده نشده است.

ضیاعی در ادامه به ارائه توصیه هایی در خصوص خرید و فروش خودرو به مردم پرداخت و گفت: هم استانی های عزیز برای اینکه با مشکل روبرو نشوند دقت کنند معاملات خودرو را در نمایشگاه های دارای مجوز انجام دهند و حتی اگر به صورت اقساطی اقدام به خرید خودرو کردند از نمایشگاه برگه قولنامه مطالبه کنند و هیچ نمایشگاهی حق عدم ارائه قولنامه به هر بهانه ای را ندارد.

وی تاکید کرد: علی رغم اینکه برخی کارت سبز خودرو را سند مالکیت می دانند باید بگویم این مسئله همچنان دارای ابهام بوده واز هیمن رو همشهریان حتما نسبت به انتقال سند در دفاتر اسناد رسمی اقدام کنند تا بعدا دچار مشکلاتی در این زمینه نشوند.

وی از افزایش کلاهبرداری در زمینه خرید و فروش خودرو در برخی سایت ها و کانال های اینترنتی خبر داد و گفت: از مردم استدعا دارم به هیچ عنوان به این سایت ها و کانال ها اعتماد نکنند چرا که افراد بسیاری در دام کلاهبرداران افتاده و متضرر شده اند.

وی در پایان از امادگی این اتحادیه برای برخورد با متخلفان خبر داد و گفت: مردم استان یزد در صورت هر گونه تخلفی از سوی نمایشگاه های دارای مجوز می توانند شکایات خود را با شماره تلفن های 03536273940 و 03536273941 با اتحادیه در میان بگذارند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار