محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

معاون امور بازرگانی سازمان صمت یزد تشریح کرد

قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی در یزد88 هزار تومان اعلام شد/تامین شکر مصرفی یزد با سهمیه 5هزار تنی


معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از توزیع اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: ستاد تنظیم بازار کشور بیش از 5هزار تن شکر به استان یزد اختصاص داده است.

علی افشارپور در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا،، در مورد وضعیت عرضه و توزیع اقلام پر‌مصرف ماه مبارک رمضان و تسهیلاتی که برای مردم در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار کشور اقدامات خوبی در زمینه کالاهای پرمصرف ماه مبارک رمضان داشته و در این راستا سهمیه‌هایی را اعلام کرده است.

وی با اشاره به اختصاص سهمیه 5هزار تن شکر به استان یزد خاطرنشان کرد: در حال حاضر 3 هزار و 200تن شکر به صنف و صنعت و 285 تن شکر به خانوار اختصاص یافته و در‌حال توزیع است.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه دیروز نیز سهمیه 2هزار تن شکر برای استان یزد اعلام شده است، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام‌گرفته در حال حاضر شکر در فروشگاه‌های بزرگ در حال توزیع است؛ در حال پیگیری کارهای توزیع 40تن شکر در فروشگاه‌های بزرگ هستیم تا بتوانیم فردا آن را توزیع کنیم.

اختصاص سهمیه برنج هندی وروغن نباتی به یزد

وی در مورد روند توزیع شکر در صنف و صنعت اذعان کرد: اولویت را بر اساس واحدهای تولید زولبیا و بامیه و صنایع تولید قند ‌و‌ نبات گذاشته‌ایم؛ با توجه به قیمت مصوبی که داریم، توزیع قند و نبات نیز طی چند روز آینده در فروشگاه‌ها و تعاونی‌ها در شهرستان‌های استان توزیع خواهد شد.

افشارپور در مورد سهمیه برنج استان گفت: تاکنون سهمیه 427تن برنج هندی به یزد اختصاص یافته است که در حال انجام کارهای آن برای توزیع هستیم.

این مقام مسئول از اختصاص سهمیه روغن نباتی برای استان یزد خبر داد و اذعان کرد: ظرف چند روز آینده این سهمیه وصول و توزیع خواهد شد.

قیمت مصوب هر کیلو گوشت قرمز گوسفندی 88هزار تومان

وی با اشاره به اینکه در زمینه گوشت قرمز به ثبات رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز حداکثر 88هزار تومان عرضه می شود؛ این نرخ مصوب اتحادیه است و همشهریان در صورتی که در بازار قیمت بالاتری را مشاهده کردند می توانند با سامانه رسیدگی به شکایات بازار 124 تماس گرفته، اطلاع رسانی کنند تا بازرسان سازمان به آن رسیدگی کنند.

افشارپور از اختصاص سهمیه های گوشت قرمز خبر داد و گفت: در این راستا باید شرکت پشتیبانی امور دام، جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن وتجارت پیگیری کنند.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد قیمت مصوب گوشت مرغ را 11هزار و 500تومان اعلام کرد و افزود: درحال پیگیری سهمیه مرغ منجمدی با قیمت 10هزار و 500تومان هم هستیم؛ البته چون قیمت مرغ گرم 11 هزار و 500 هست و برخی از فروشگاه‌ها حتی پایین تر از این قیمت عرضه میکنند، شاید استقبالی از مرغ منجمد صورت نگیرد، اما در حال پیگیری برای گرفتن این سهمیه هستیم تا اگر در طول ماه مبارک رمضان افزایش استقبال داشتیم، بتوانیم از این سهمیه استفاده کنیم.

وی در مورد توزیع خرما اذعان کرد: همکارانمان در حال پیگیری هستند تا سهمیه خرما با قیمت مصوب دولتی چند روز آینده توزیع شود.

انتهای پیام/