محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

رئیس سازمان صمت استان یزد:

مجوز معدن دهشیر قانونی و براساس پاسخ مثبت ارگانهای مرتبط صادر شده است


محمد رضا علمدار یزدی در خصوص صدور مجوز اکتشاف معدن دهشیرگفت: پروانه اکتشاف معدن مذکور بر اساس پاسخ مثبت ارگانهای مرتبط صورت گرفته است.

 به گزارش یزدامروز؛ محمد رضا علمدار یزدی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، از صدور 29 فقره پروانه بهره برداری برای واحدهای صنعتی استان خبر داد و گفت: این مجوزها طی دوماهه سالجاری صادر شده و برای صدور این تعداد پروانه بهره برداری، 885 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد اضافه کرد: با صدور این تعداد پروانه بهره‌برداری 197 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.

علمداریزدی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت 840 فقره صنایع معدنی در استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: در این صنایع 36617 نفر مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان صمت استان یزد همچنین از اشتغال  12188 نفر در معادن استان یزد خبر داد.

این مقام مسئول در خصوص صدور مجوز اکتشاف معدن دهشیر که با اعتراضات مردمی نیز همراه شده بود گفت: پروانه اکتشاف معدن مذکور وفق قانون از ارگانهای موضوع ماده 24معادن استعلام و بر اساس پاسخ مثبت ارگانهای مذکور و انجام سایر مراحل اداری و قانونی صادر شده است.

وی در پایان پیرامون برنامه های اداره صمت استان جهت تحقق شعار سال با عنوان «جهش تولید» تاکید کرد: در سال جاری نیز سیاست‌ها و راهبردهای سال گذشته با محوریت جهش تولید در پیش گرفته خواهد شد و تمام ظرفیت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دستگاه‌های زیرمجموعه و مرتبط برای تحقق این شعار به میدان عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/ح