محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل


هر چه بتوانیم به برد موشک های خود اضافه می کنیم


خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: برای اینکه گرگ های مستکبر خیال تجاوز را به خود ندهند، موشک می سازیم و هر چه بتوانیم به برد موشک های خود اضافه می کنیم.

به گزارش یزدامروز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت این هفته نماز جمعه تهران در خطبه اول نمازجمعه گفت: شاکله یک نظام سیاسی‌ با رهبر شکل می‌گیرد و اگر رهبری در هر نظام سیاسی آسیب ببیند شاکله آن جامعه بهم خورده است.

وی افزود: مولا علی‌(ع) در خطبه 43 نهج‌البلاغه فرموده اند که نخ تسبیحی که مهره‌ها را دورهم قرار داده، رهبر جامعه است و اگر آن آسیب ببیند این دانه‌ها از هم متفرق می‌شوند و دیگر قابل اجتماع نخواهند بود. از این رو در عرصه سیاسی باید از رهبری حق دفاع کرد تا او بتواند وظایف خود را انجام دهد.

آیت الله خاتمی افزود: در این کشور یک فرهنگی بنام فرهنگ ستم‌شاهی فرو ریخت و جای آن فرهنگ اسلامی آمد و اگر دشمنان بتوانند جابجایی صورت بدهند، فرهنگ اسلامی که بر اساس انقلاب اسلامی آمده جایش را به سایر فرهنگ‌ها بدهد، تردید نکنید که انقلاب آسیب دیده است؛ این رخنه بسیار خطرناکی است. مقام معظم رهبری از آغاز رهبری‌شان از واژه‌هایی نظیر تهاجم فرهنگی،‌ شبیخون همه جانبه فرهنگی و ناتوی فرهنگی نام برده‌اند. این نشان‌دهنده درک این خطر و خطرناک بودن این رخنه است. نقش اول را در این عرصه، علما، دانشمندان و نخبگان دارند. نباید در برابر انحراف فرهنگ آرام گرفت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن قدرت نظامی کشور گفت: در دنیایی که منطق در کار قدرت‌ها نیست، در چنین دنیایی نمی‌شود، مسلح نبود. نمی‌شود مقتدر نبود، باید مقتدر بود، لذا یک فرق بین اقتدار ما و اقتدار دیگران است. اقتدار دیگران برای تجاوزگری است و اقتدار ما برای بازدارندگی است. ما موشک داریم، موشک هم می‌سازیم و هرچقدر هم بتوانیم بر قدرت موشک‌مان اضافه خواهیم کرد تا خیال راحت را از کاخ سفیدنشینان بگیریم و می‌گیریم.

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد:‌ مقام معظم رهبری فرمودند مواجهه با خصومت دشمنان در گرو توانایی نیروهای مسلح است،  تاکید می‌کنیم سراغ بمب اتم نمی‌رویم که پیامبر اکرم ما را از سلاح کشتار جمعی منع کرده است اما به فصل خدا در عرصه قدرت موشکی نظام اسلامی ما مصمم است و بر افزایش ارتقای این قدرت تاکید دارد تا اگر روزی دیوانه‌ای بنام رژیم صهوینیستی غلطی بکند تل‌آویر و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

وی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام و گرامیداشت روز دانشجو گفت: دانشجو و طلبه دو بال رشد این کشور هستند. از دانشجویان گرامی انتظار می‌رود آن بهانه‌ای که سبب شد تا 16 آذر بنام آنان نامگذاری شود را پاس بدارند که آن ایستادگی در برابر دولت متجاوز آمریکا و مسئولان این دولت بود. امروز هم دانشجویان عزیز ما می‌توانند با درس عمیق و تعهد و با بصیرت همان نقش را ایفا کنند.

وی با یادآوری نگارش نامه رئیس سیا به سردار سلیمانی اظهار داشت: ‌برخورد قاطع سردار سلیمانی با رئیس سیا عزتمندانه بود که به اعتراف آمریکایی‌ها نامه را باز نکرده به آنان برگرداند و او عزتمندانه آن را رد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به پیروزی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در مسابقات جهانی آمریکا گفت: از سوی دیگر افتخار بزرگی را پهلوان "علیرضا کرمی" به ارمغان آورد که از مسابقه با ورزشکار رژیم صهیونیستی انصراف داد چون اصل این رژیم جعلی است و این موضع از پیروزی کمتر نیست و این نماد عزت ایرانیان شد.

آیت‌الله خاتمی همچنین درگذشت دهقان فداکار را نیز تسلیت گفت و افزود: او در آن داستان معروف فداکاری و جان تعداد زیادی را خریداری کرد،  او اهل جبهه و فرزندش نیز جانباز بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خطبه دوم زلزله کرمانشاه را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مردم در این عرصه سنگ‌تمام گذاشتند. به سمت سرما می‌رویم، مسئولان محترم کارمی‌کنند اما انتظار این است در این امر تسریع صورت بگیرد تا سه ماه سرمای زمستان بر این داغدیدگان و مصیبت‌دیدگان سخت نگذرد. مسئولان محترم کشور بدانند کشورمان زلزله‌خیز است؛ می‌خواهید باور کنید می‌خواهید باور نکنید. کرمان، کرمانشاه، بوشهر، گیلان و مناطق دیگر پا پدیده زلزله مواجه شده‌اند لذا به استحکام بناها بپردازید، برنامه‌ریزی داشته باشید، برنامه‌های 10 سال و 20 ساله انجام دهید. استحکام را در دستور کار قرار دهید تا آسیب‌های این چنین نبینیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به بیت‌المقدس و حمایت ترامپ از این تصمیم را مورد توجه قرار داد و افزود:‌ انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به قدس شریف فریاد جهانیان را به صدا درآورده و حتی همپیمانان آمریکا هم دادشان درآمده است. نکته اول در این موضوع اذعان مسئولان آمریکا به دوانی بودن رئیس‌جمهور آمریکا است که معتقدند او مشکل روانی پیدا کرده و تا دیر نشده باید درمانش کرد تا فجایع دیگری بوجود نیاید.

وی ادامه داد:‌ حدود 70 سال است که فلسطین اشغال شده و در طول این مدت مدام دنیای استکبار حامی این اشغال بوده و الان هم دموکرات و جمهوری‌خواه حامی این اشغال ظالمانه هستند و این تصمیم اخیر غضب مضاعف است. باید همه جهان و نه تنها جهان اسلام در برابر این تجاوز آشکار به حقوق مردم فلسطین بایستد.

امام جمعه موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه واکنش بسیار گسترده ای به این اقدام ترامپ صورت گرفته بوده اما این کافی نیست و باید در کنار این محکوم‌کردن‌ها اقدام عملی صورت بگیرد، اظهار داشت:‌ اقدام عملی هم همان است که رهبر مجاهد حزب‌الله گفت،کشورهای اسلامی سفرایشان را فرا بخوانند و سفارت‌خانه‌های رژیم صهیونیستی را در همه جهان ببندند و نباید این غائله تمام شود و این فریاد و خروش تا عقب‌نشینی کامل رژیم صهیونیستی ادامه داشته باشد.

آیت‌الله خاتمی همچنین با اشاره به راهپیمایی امروز نمازگزاران تهرانی در محکومیت انتقال پایتخت اسرائیل به بیت‌المقدس گفت:‌ حرکت مقدس بعد از نماز جمعه را دست کم نگیرید که این گام و فریادتان در این مراسم از آن گام‌ها و فریادهای خداپسندانه است. ترامپ با این تصمیمش قلم قرمزی بر همه مذاکرات 70 ساله کشید و نشان داد راه درمان قصه فلسطین،  تنها و تنها انتفاضه است و این انتفاضه‌ها روزگار اسرائیل را سیاه خواهد کرد.

وی با انتقاد از انفعال برخی کشورهای اسلامی در برابر تجاوزهای اسرائیل خاطرنشان کرد: جهان اسلام باید غیرت خود را نشان دهد و اگر فریاد نکشید چه زمانی فریاد خواهید کشید؟ غیرت مسلمانان کجا رفته است؟ انسانیت کجا رفته است؟ اینچنین دم از عربیت می‌زنید، اینها عرب هستند چرا دفاع نمی‌کنید؟ دم از اسلامیت می‌زنید اینها مسلمان است چرا دفاع از اسلام نمی‌کنید؟ چرا از قبله اول مسلمانان دفاع نمی‌کنید؟ این بی‌غیرتی است و هر چه در این عرصه فریاد نکشد قطعا بی‌غیرت است و غیرت اسلامی اقتضای خروش و فرید علیه اشغال‌گران را دارد.

انتهای پیام/