محتوا محتوا

امام جمعه یزد:


امام جمعه یزد گفت: امام خمینی(ره) نسبت به هدایت انسان‌ها حساسیت بسیار زیادی داشت و همیشه در این مسیر حرکت و برنامه‌ریزی می‌کرد.

به گزارش یزدامروز، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دومین همایش تجلیل از خادمین فرهنگ عاشورایی استان یزد که عصر امروز در حسینیه ثارالله یزد برگزار شد اظهار داشت: امام حسین(ع) هدف از قیام و حرکت خود را احیای امر به معروف و نهی از منکر و احیای دین نبی مکرم اسلام(ص) بیان کردند.

وی با اشاره به اینکه در زمان امام حسین(ع) باطل جای حق را گرفته بود و راه شیطانی جایگزین راه الهی شده بود خاطرنشان کرد: آن حضرت تمام هست و نیست خود را در این راه فدا کرد که صراط مستقیم را در جامعه احیا کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: ما همه وظیفه داریم راهی را انتخاب کنیم که راه امام حسین(ع) و راه دیگر ائمه اطهار(ع) باشد و در راه احیای دین و مکتب تلاش کنیم و حتی اگر نیاز است در این راه هزینه دهیم.

ناصری یزدی با بیان اینکه علاوه بر اینکه ما وظیفه داریم خود را از گناه نجات دهیم نسبت به دیگر مردم هم وظیفه داریم، بیان کرد: امام حسین(ع) اگر می‌خواستند خودشان در مدینه می‌توانستند بمانند و خدا را عبادت کنند ولی برای نجات بشریت و اسلام این حرکت را کردند و تمام هستی و اهل بیت خود را در این راه با خود آورد.

امام جمعه یزد یکی از انگیزه‌هایی که حضرت امام خمینی(ره) در مقابله با رژیم طاغوت را از بین بردن فطرت شیطانی و احیای اسلام ناب دانست و خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) نسبت به هدایت انسان‌ها حساسیت بسیار زیادی داشت و همیشه در این مسیر حرکت و برنامه‌ریزی می‌کرد.

وی خطاب به مسئولان هیئت‌های عزاداری گفت: شما که در این حرکت قدم نهاده‌اید و مراسم‌های عزاداری و نهضت حسینی را حفظ می‌کنید باید به اهداف و رویکردهای امام حسین(ع) توجه داشته باشید و سعی کنید در مراسم‌های عزاداری هیئت‌های خود زمینه هدایت افراد به سمت قرب الهی را فراهم کنید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد راه امام حسین(ع) را راهی خدایی دانست و بیان کرد: عشق و علاقه به امام حسین(ع) زمینه هدایت افراد را فراهم می‌کنند و افراد زیادی بوده‌اند که به واسطه همین عشق و علاقه از گناه و آلودگی نجات پیدا کرده‌اند و سعادت به خیر شدند.

ناصری یزدی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی ایران افراد زیادی داشتیم که در ایام مبارزات انقلاب با وجودی که با رژیم طاغوت حشر و نشر داشتند، به دلیل عشق و علاقه‌ای که به امام حسین(ع) داشتند هدایت شدند و در راه مبارزه با طاغوت به شهادت هم رسیدند.

 

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار