محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

كارشناس هواشناسی یزد:

وزش باد شدید در روزهای پایانی هفته در یزد


كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی یزد گفت: در روزهای پایانی هفته به ویژه در روز پنجشنبه احتمال وزش باد شدید همراه با گرد و خاک وجود دارد که احتمال آن در پنجشنبه بیشتر از روزهای دیگر است.

سید عباس میرحسینی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، با بیان این که وضعیت ناپایدار در استان ادامه خواهد یافت اظهار داشت: پیش بینی می شود تا پایان هفته مانند روزهای گذشته همچنان در ساعت بعدازظهر و شب به واسطه گرمی هوا و فعالیت امواج ناپایدار همچنان افزایش ابر را در استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی های انجام شده انتظار وزش باد شدید، گرد و خاک و رگبار و رعبد و برق پراکنده نیز وجود دارد.

میرحسینی اعلام کرد: دیروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب بارندگی هایی را در سطح استان داشتیم که بر اساس اطلاعاتی که تاکنون رسیده در عقدا 1.2 ، ندوشن 1.8، سلطانب سانیچ 2، شواز 3.3، اسلامیه 1.2 و در بختیاری نیز 1.2 میلی متر بارندگی گزارش شده است.

وی اظهار داشت: پیش بینی می‌شود در روزهای آینده نیز به صورت پراکنده‌تر در برخی مناطق استان به ویزه در مناطق کوهستانی و نیمه غربی استان بارش های مختصر و پراکنده‌ای داشته باشیم. همچنین در روزهای پایانی هفته به ویژه در روز پنجشنبه احتمال وزش باد شدید همراه با گرد و خاک وجود دارد که  احتمال آن در پنجشنبه بیشتر از روزهای دیگر است.

کارشناس هواشناسی یزد با بیان این که دمای بیشینه شهر یزد دیروز به 34 درجه سانتی گراد و امروز نیز کمینه دما به 22 درجه سانتی گراد  رسیده است افزود: تغییرات دمایی خاصی تا پایان هفته نخواهیم داشت فقط در روز جمعه به واسطه وزش باد شمالی و وزش تند بادی که احتما ل آن وجود دارد کاهش دمای مختصری در سطح استان خواهیم داشت.

انتهای پیام/ق