محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

رییس اتحادیه قصابان یزد:

پایین نگهداشتن قیمت گوشت در استان موجب کاهش واردات دام است


علی ملک‌ثابت گفت: استان یزد یک استان مصرف کننده است و 90 درصد دام مورد نیاز استان یزد از استان‌هایی از جمله شیراز، کردستان و کرمانشاه تامین می‌شود.

علی ملک ثابت در گفتگو با خبرنگار یزدامروز؛ گفت: قیمت گوشت درجه یک گوسفند 90 هزار تومان، قیمت گوشت درجه یک گوساله 68 تا 85 هزار تومان، گوشت شتر 110 هزار تومان و جگر هر کیلو 100 هزار تومان در یزد به فروش می‌رسد.البته تقریبا در هفته اخیر با افزایش نرخ دلار، قیمت گوشت نیز افزایش یافته است و دامداران و در پی آن کشتارگاه قیمت دام را افزایش داده‌اند.

وی ادامه داد: استان یزد یک استان مصرف کننده است و 90 درصد دام مورد نیاز استان یزد از استان‌هایی از جمله شیراز، کردستان، کرمانشاه و تربت حیدریه تامین می‌شود بنابراین مجبور می‌شویم قیمت‌ گوشت در استان را بر پایه قیمت در این استان‌ها پایه‌گذاری کنیم.

رییس اتحادیه قصابان یزد عنوان کرد: با وجود اینکه قصابی‌ها هم اکنون در یزد نمی‌توانند گوشت را بالاتر از قیمت 90 هزار تومان بفروشند اما تقریبا طی یک هفته اخیر گوشت را با قیمتی بالاتر از کشتارگاه خریداری می‌کنند و اتحادیه نیز اعلام کرده است که قصابی‌ها افزایش قیمتی نداشته باشند تا موضوع حل شود.

ملک ثابت گفت: افزایش نرخ دلار، افزایش قیمت نهاده‌های دامی، افزایش قیمت کرایه‌ها، قرار گرفتن در آستانه به عید قربان، عدم واردات گوشت برزیلی و ... موجب افزایش قیمت دام شده است اما با توجه به اینکه قیمت گوشت در استان یزد پایین تر از استان‌های همجوار مانند کرمان و اصفهان است دام به استان وارد نمی‌شود و به این استان‌ها می‌رود.

وی افزود: با توجه به اینکه یزد استان مصرف کننده گوشت است، پایین نگه داشتن قیمت گوشت در استان نسبت به استان‌ها و شهرهای همجوار موجب کاهش واردات دام به استان و همچنین واردات گوشت بی کیفیت می‌شود.

انتهای پیام/