محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل

نماینده یزد مطرح کرد

پرستاران و معلمان در برزخ استخدام/ دولت نسبت به تبدیل وضعیت بی توجه است


جوکار گفت: در دولت قبل تمام نیروهای شرکتی طی بخشنامه‌ای از سوی دولت تبدیل وضعیت شدند اما متاسفانه در دولت یازدهم و دوازدهم این تبدیل وضعیت اتفاق نیفتاد.

محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدامروز در مورد مشکلات معلمین و گلایه آنها از عدم استخدام عنوان کرد: در دولت قبل تمام نیروهای شرکتی طی بخشنامه‌ای از سوی دولت تبدیل وضعیت شدند. یعنی در هر سطحی که بودند یک رتبه برای تبدیل وضعیت ارتقا پیدا کردند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس افزود: متاسفانه در دولت یازدهم و دوازدهم این تبدیل وضعیت اتفاق نیفتاد و از این حیث یک احساس خلأیی می شود. این معلمان عزیز نیز هم حق دارند. امروز اگر بعد از گذشت 7 یا 8  سال اگر به صورت شرکتی نیروها را به کار بگیریم و نیروها را ارزیابی بکنیم برای تبدیل وضعیت آنها کفایت میکند.

وی ادامه داد: حال یا این نیروها توانمندی لازم را دارند و در ارزیابی نمره قابل قبول می گیرند و تبدیل وضعیت می شوند و یا در ارزیابی نمره مثبت نمی‌گیرند و تعیین تکلیف می‌شوند. اما اینکه به صورت شرکتی باقی بمانند و شرکت‌هایی واسطه باشند و پول از دولت بگیرند و مشکلاتی برای اینها ایجاد کنند و بعضاً هفت یا هشت ماه حقوقشان عقب بیافتد قابل قبول نیست. لذا تاکید ما بر این است که باید به درستی وضعیت معلمان روشن شود.

جوکار در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت پرستاران شرکتی نیز گفت: در رابطه با بحث پرستاران نیز با توجه به شرایطی که داشتیم و بحث مقابله با کرونا و مجاهدت در عرصه مبارزه با این ویروس، قرار بود مسئولان یک فوق‌العاده ای در نظر بگیرند تا این عزیزان هم تبدیل وضعیت شوند. اما وزارت بهداشت و درمان که متولی این کار است با سهمیه ‌اندکی که داده اصلاً این کار امکانپذیر نیست. وزارت بهداشت بایستی سهمیه را افزایش دهد به گونه‌ای که تعداد بیشتری از این عزیزان را در بر بگیرد.

انتهای پیام/