محتوا محتوا

بازگشت به صفحه کامل


یزد، رتبه اول اهدا عضو در کشور


مسئول اداره فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکي يزد گفت: استان يزد در سال ۹۸ رتبه اول اهدا عضو در کشور را کسب کرد.

به گزارش یزد رسا؛ دکتر پورشمسی افزود: در سال گذشته، ۴۷ مورد اهدا عضو در استان انجام شده است که نسبت به جمعیت، استان یزد رتبه اول در کشور را از ان خود کرده است. وي با اشاره به انجام چهار مورد اهدا عضو در سال جاري، ادامه داد: هشت عضو اصلي بدن از جمله كبد، كليه، قلب و ۵۳ مورد عضو غير اصلي از جمله تاندون، از يك فرد دچار مرگ مغزي شده مي تواند اهدا شود و افراد زيادي را از معلوليت و مرگ نجات دهد.

مسئول اداره فراهم اوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکي يزد خاطر نشان کرد: بخش پيوند کبد در يزد فعاليت خود را اغاز کرده است  و تاكنون بيش از ۱۰۰ مورد پيوند كليه در استان انجام شده است. دكتر پورشمسي تاكيد كرد: هموطنان مي توانند با مراجعه به سايت كشوري  ehda. Centerبرای ثبت نام و گرفتن کارت اهدا عضو اقدام کنند.

وی ادامه داد: هم چنین می توانند با ارسال شماره ملی خود به سامانه پيامکي ۳۴۳۲ و يا با با مراجعه به بيمارستان شهيد رهنمون بخش پيوند نسبت به دريافت کارت اهدا عضو اقدام کنند. مسئول اداره فراهم اوري اعضاي پيوندي دانشگاه علوم پزشکي يزد خاطر نشان كرد: اداره فراهم اوري اعضاي پيوندي در استان به طور رسمي فعاليت خود را از سال ۹۲ اغاز كرده و تاكنون ۲۱۰ مورد اهدا عضو در استان انجام شده است.

انتهای پیام/