پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد:

«استقبال از «فصل شیدایی» نشان از ذائقه فرهنگ عامه یزدی دارد/فضای اعتقادی یزد نیازمند برنامه هایی با دورن مایه مذهبی قوی


معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد گفت: استقبال خوب از نمایش فصل شیدایی نشان داد برنامه های غنی فرهنگی جایگاه خوبی بین مردم دارد و با فرهنگ مردم یزد عجین است به ویژه اینکه با صحنه هایی که خودم شاهد آن بودم نمی توان گفت که مخاطبین و علاقه مندان به این نمایش صرفا افراد مذهبی بودند.

به گزارش یزد امـــــروز؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد در مصاحبه  با خبرنگار یزد رسا با اشاره به استقبال چند هزار نفری مردم یزد از نمایش فصل شیدایی گفت:  نمایش فصل شیدایی از چند جهت حائز اهمیت است یکی تنوع هنری و استفاده از ابزار های نوین برای این نمایش بود که قطعا جذابیت های خاص خود را دارد و نکته دوم نیاز استان یزد به برنامه های مفرح و نشاط آفرین است که به نوعی خلأ استان یزد برای این نوع برنامه ها احساس می شود.

 

محمد علی طالبی افزود: استقبال مردم از فصل شیدایی ثابت کرد استان نیازمند برنامه های فرهنگی است و فضای مذهبی و اعتقادی استان یزد نیازمند این نوع نمایش هایی است که دورن مایه مذهبی قوی دارد.

 

وی با بیان اینکه استقبال مردمی از برنامه های حماسی و احساسی چون فصل شیدایی ذائقه فرهنگ عامه یزد را نشان می دهد تصریح کرد: به خاطر فرهنگی غنی که در استان یزد وجود دارد مطمئناً این برنامه ها با جلوه ها و ویژگی های چند بعدی و چند رسانه ای مورد استقبال قرار می گیرد.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد با بیان اینکه ویژگی برنامه های چون فصل شیدایی عامه پسند هستند و باید پیام های عامه پسند را در جامعه نشر داد اذعان داشت: استقبال خوب از نمایش فصل شیدایی نشان داد برنامه های غنی فرهنگی جایگاه خوبی بین مردم دارد و با فرهنگ مردم یزد عجین است به ویژه اینکه با صحنه هایی که خودم شاهد آن بودم نمی توان گفت که مخاطبین و علاقه مندان به این نمایش صرفا افراد مذهبی بودند و همه اقشار مختلف از آن استقبال کردند.

 

طالبی با بیان اینکه مردم یزد به طور فطرتی مذهبی هستند تصریح کرد: شاید در ظاهر احساس شود که بخشی از مردم از مذهب دور هستند اما به خاطر فطرت مذهبی فضای حاکم بر دارالعباده یزد به جرات می توان گفت همه مردم یزد از این برنامه های استقبال می کنند.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا مخاطبان یک کنسرت فراگیرتر هستند یا چنین برنامه ها فرهنگی خاطرنشان کرد: بنده در جمع مسئولین هم گفتم که این نوع برنامه ها نشان می دهد که هم ظرفیت و هم استقبال و علاقه آن در یزد وجود دارد و همه مسئولین باید احساسس وظیفه کنند تا اینگونه برنامه ها را هم از نظر محتوا و هم از نظر تکرار پوشش دهند.

 

طالبی در پایان با اشاره به برخی انتقادها در خصوص این نمایش تأکید کرد: حوزه هنری بهتر بود با اداره فرهنگ و ارشاد یزد هماهنگی بیشتری انجام می داد تا برخی مسائل جزئی قانونی پیش نیاید البته این موضوع در برابر اجرای این نمایش مسئله مهمی نبود اما باید در برنامه های بعدی تلاش دوستان برای رفع این مسائل حاشیه ای بیشتر شود تا همه دستگاه مؤید و همراه این برنامه های فرهنگی باشند.


آخرین اخبار آخرین اخبار