پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

واکنش و اولتیماتوم رانندگان یزدی به مدیر کل حمل و نقل یزد؛

«آمار مسئولین» کاغذ پاره ای بیش نیست!/سلیقه ای نمی شود پایانه بار را مدیریت کرد/با ادامه وضع اسفبار پایانه یزد؛ تصمیم جدی می گیریم


تعدادی از رانندگان یزدی در خصوص اظهارات برخی مسئولین در مورد شغل بودن دلالی! تاکید کردند: اگر دلالی شغل است چرا هویت ندارند و بدون مجوز وپرداخت مالیات فعالیت می کنند؟

به گزارش یزد امـــروز به نقل از یزد رسا، پایانه باربری کالا یزد حال و روز خوشی ندارد و رانندگان این پایانه در حال ورشکستگی هستند و این در صورتی است که متولیان امر خود را در برابر مرگ خاموش حمل و نقل استان به خواب زده اند.


تعدادی از رانندگان پایانه بار یزد با تماس های پی در پی با یزد رسا خواستار پیگری بیشتر این موضوع شدند و این موضوع باعث شد خبرنگار یزد رسا به طور حضوری از اوضاع و احوال پایانه یزد گزارشی تهیه کند.

 


یکی از رانندگان در مصاحبه با یزد رسا ضمن اشاره به معضل ضعف مدیریتی پایانه بار اظهار داشت: سخنان بشیری مدیر کل سلزمان حمل و نقل استان یزد در مورد اینکه رانندگان با عدم حظور خود باعث رواج دلال بازی شده اند کذب محض است و چطور رانندگان در سالنی که اعلام بار نمی شود حظور یابند.


وی افزود شرکت ها و دلالان چون راننده یزدی به آنها باج اضافی نمی دهد با راننده غریبه و دلال ساخت و پاخت می کنند و بارهایی که حق رانندگان است را خرید و فروش می کنند.


تعدادی از رانندگان یزدی با اعتراض نسبت به اظهارات مدیر کل سازمان حمل و نقل در مورد رسوب بار در سالن اعلام بار اظهار داشتند: این آمار ها کاغذ پاره ای بیش نیست و متولیان امر حمل و نقل دست از فرافکنی بردارند و با حضور مستقیم خود ببینند که دلال اجازه اعلام بار را نمی دهد.


تعدادی دیگر از این رانندگان معترض اعلام کردند این سوء مدیریتی به قیمت از پا افتادن قشر راننگان شده و آقایان متولی خود قبر حمل و نقل استان را کنده اند.


در سالن اعلام بار یزد نیز تعدادی از رانندگان زیان دیده با بیان اینکه مسئولین حمل و نقل استان سهام دار شرکت ها و گاراژها هستند تاکید کردند: سیاست مسئولین امر در راستای ترویج همین دلالی است تا از این موضوع شرکت های وابسته به آن ها سودهای کلانی ببرند.


تعدادی از رانندگان با ارائه فیش هایی مدعی این شدند که برخی شرکت ها کمیسیونی 10 درصدی  را تا 50 درصد گرفته اند و از این کرایه های ناچیز سود اصلی را دلال و گاراژدار می خورد و راننده متضرر می شود.


تعدادی از رانندگان در ارتباط با برخی سخنان مسئولین در مورد شغل بودن دلالی تاکید کردند: که اگر دلالی شغل است چرا هویت ندارند چرا مجوز ندارند چرا مالیات نمی دهند؟


در قسمت دیگری از پایانه تعداد زیادی از رانندگان ناراضی با بیان اینکه مسئولین حمل و نقل استان حتی یک بار به پایانه یزد نیامده اند گفتند: بشیری از اتاق خودش خارج شود و بیاید و این وضع اسفناک را ببند و سعی نکند با آمارهای کذب بر مشکلات پایانه یزد سرپوش بگذارد.


یکی از رانندگان اصفهانی حاضر در پایانه یزد اظهار داشت: برای دارالعباده خیلی موجب تأسف است که دلالان آزادانه فعالیت می کنند و برخوردی صورت نمی گیرد وی گفت: در هیچ پایانه ی کشور چنین هرج و مرجی را مشاهده نکرده ام.


یکی از مسئولین انجمن صنفی گفت: کمتر از یک سوم بارها در سالن اعلام بار اعلام می شود و این را ما می دانیم که در پایانه هستیم و نه مدیر کل حمل  ونقل استان یزد!


وی تاکید کرد:این بارهایی که دلالان می فروشند اصلا در لیست اعلام بار وجود ندارد و دلالان بهترین بارها را از رسیدن به سالن اعلام بار باز می دارند.


وی گفت: ما خود شاهد این  موضوع بوده ایم که این دلالان مبادرت به فروش مواد مخدر می کنند و‌حتی موجبات فساد اخلاقی را در پایانه بوجود آورده  اند که علیرغم اعتراض رانندگان متعهد از سوی مسئولین امر اقدامی صورت نگرفته است.


تعدادی دیگر از رانندگان معترض مشکل پایانه یزد را مدیریت سلیقه ای پایانه یزد دانستند و خاطر نشان کردند. اگر این مشکلات رفع نشود در برابر استانداری یزد اعتصاب می کنیم تا صدایمان به گوش مسئولین استان و کشور برسد.


پیرو برخی ادعاها در خصوص اینکه این دلالان بازاریاب شرکت های حمل و نقل هستند چند از مسئولین این  شرکت ها تأکید کردند: خود گاراژداران، دلالان را آفت پایانه یزد می دانند و با قاطعیت ارتباط کاری خود با آن ها در قالب بازاریاب رد کرده اند و خواستار نظارت بیشتر مسئولین بر این امر شده اند.

 

یکی از رانندگان عضو انجمن صنفی گفت: سازمان حمل و نقل  استان یزد با حمایت انحصاری از چندین شرکت انگشت شمار! یک مافیای بار ایجاد کرده است که از این طریق حمل و نقل استان را تحت نفوذ خود در آورد و برخی مسئولین نیز از قبل این شرکت های به اصطلاح توانمند سود به جیب می زنند و در این میان رانندگان قربانی می شوند!

 

تعدادی دیگر از رانندگان در مورد احتمال تغییر تعرفه پارکینگ پایانه تأکید کردند: این اقدامات در حالی صورت می گیرد که دلالان با اقدامات خود تعداد روزهای معطلی رانندگان در پایانه را افزایش داده اند و مسئولین سازمان از این فرصت استفاده کرده و خواستار افزایش تعرفه پارکینگ  بیش از 3 روز شده اند!

 

یکی از رانندگان در جواب معاون مدیر کل سازمان حمل و نقل در مورد اینکه تعرفه پاساژهای یزد ساعتی است و پایاهه تعرفه پائینی دارد گفت: پایانه متعلق به رانندگان است که با مالیات 3 درصدی خود پایانه را ساخته اند و نه سازمان حمل و نقل و دیگر اینکه چطور آقایان پاساژ را با یک پایانه مقایسه می کنند؟

 

وی هشدار داد: اگر با این وضع اسفبار تعرفه پارکینگ نیز افزایش پیدا کند رانندگان تصمیمات جدی را در مقابله با این سازمان اتخاذ خواهند کرد.

 

گفتنی است خبرنگار ما برای بررسی بیشتر به سراغ یکی از مسئولین سازمان حمل و نقل حاضر در پایانه بار رفت که این مسئول از پاسخگویی به خبرنگار ما خودداری کرده و قصد ضبط دوربین را داشته که با اقدام رانندگان موفق به این کار نشده است.

 

در پی پیگیری موضوع « دلالی عجیب در پایانه بار یزد»، نشست مشترک خبرنگاران یزد رسا با سید محمود رسولی،رئیس انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل یزد، امیری، نائب رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل یزد و ملانوری ، رئیس انجمن صنف رانندگان پایانه یزد و جمعی از رانندگان به منظور بررسی معضل «دلالی بار» که شرف و آبروی دارالعباده یزد را در پایانه بار یزد لکه دار کرده است در پایانه باربری یزد برگزار شد.

 

سید محمود رسولی حسینی، رئیس انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل یزد و حومه در این نشست با اشاره به معضل دلالان بار در پایانه یزد اظهار داشت: سالن اعلام بار در پایانه یزد ، یکی از ارکان این پایانه محسوب می شود و ابزاری است که از طریق آن رانندگان از حق و حقوق خود دفاع کنند و واقعیت هم همین است که سالن اعلام بار باید وجود داشته باشد و ما هم به عنوان «انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل یزد» از سالن اعلام بار دفاع می کنیم و سیاست های غلط برخی مسئولین در راستای کم اهمیت کردن آن را نادرست می دانیم.

 

 

هیچ پایانه ای به اندازه پایانه یزد مشکل ندارد! / مسئولین فقط حرف می زنند


وی گفت: حمل و نقل، بخش خیلی حساسی است که نیازمند توجه خاص است و مدیریتی صحیح را می طلبد ؛ نه سلیقه مسئولین را .

 

وی تأکید کرد: من تاکنون به تعداد زیادی از پایانه های سطح کشور سر زده ام ، ولی هیچ کجا معضلات پایانه یزد را ندارد، که این به مدیریت آقایان برمی گردد.


رسولی افزود: پایانه بار یزد و به طور کلی حمل و نقل استان دچار هرج و مرج شده و مسئولین فقط به حضور در رادیو وتلویزیون و ایراد سخنرانی مشغولند و عملاً اقدامی برای بهبود اوضاع انجام نمی دهند.

 

 

عدم حمایت مسئولین حمل و نقل استان از نرخ کرایه و دلالانی که مثل خوره بر پیکره حمل و نقل استان افتاده اند


رئیس انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل یزد تاکید کرد: در گذشته از نرخ تعرفه بار در سراسر استان محافظت می شد و هم رانندگان و هم شرکت ها تکلیف خود را می دانستند ولی متاسفانه اکنون این تعرفه فقط در سطح پایانه نظارت صورت می گیرد البته  آن هم بیشتر سوری است.


وی گفت وقتی که مسئولین حمل و نقل استان از نرخ کرایه در سراسر استان محافظت نمی کنند این باعث یک نوع رقابت ناسالمی می شود که ثمره آن دلال است که مثل خوره بر پیکره حمل و نقل استان افتاده و دارد حمل و نقل استان و حتی آبروی شهر دارالعباده را میبرد.

 

 

 دلالی شغل نیست؛ دلال «مفسد اقتصادی» است
وی گفت: کسی که با عنوان دلال از رانندگان اخاذی می کند نمی توان گفت که وی صاحب شغل است ؛ بلکه دلال «مفسد اقتصادی» است.


رسولی تأکید کرد: اظهارات بشیری در این زمینه که «همیشه در سالن اعلام بار، بارها اعلام می شود» صحت ندارد و ما خود می دانیم که این بارها به پایانه نیز نمی رسد و دلال آن را می فروشد ، چه برسد به این که به سالن اعلام بار برسد.


وی گفت: متأسفانه دلالان در پایانه یزد به جز دلالی بار به ترویج فحشاء نیز مشغولند و در چندین مرحله مکاتباتی با مسئولین قضائی استان داشته ایم که موردی بررسی شده ولی استمرار نداشته است.

 

 

آبروی «دارالعباده» درخطر؛ مسئولین درخواب عمیق! /توزیع مواد مخدر توسط دلالان پایانه باربری یزد و سکوت مسئولین!


رسولی حسینی تاکید کرد: دلالان در پایانه یزد به انواع اقدامات خلاف از توزیع مواد مخدر تا ترویج فحشا مشغولند ولی آقایان مسئول خود را به خواب زده اند و آبروی استان و حمل و نقل استان توسط این دلالان تحت الشعاع قرار گرفته است.


رئیس انجمن صنفی شرکت ها باربری یزد اعلام کرد: ما حاضریم از جانب انجمن هزینه کنیم تا بساط این دلالان برچیده شود؛ ولی اراده ای از سوی مسئولین نمی بینیم.

 

گفتنی است چندی پیش مدیر کل حمل و نقل استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا، گفته بود: دلالی شغل است و نمی شود با ان ها برخورد کنیم! و با رائه آماری مدعی شد که بار در پایانه رسوب می کند و رانندگان اقدام به دریافت بار نمی کنند که مسئول صنف رانندگان یزد آمار«بشیری» غیر واقعی دانست و این اظهارات  واکنش رانندگان را به دنبال داشته است.

 

انتهای پیام/د


 


آخرین اخبار آخرین اخبار