پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

تمسک جریان خاص به هر روش برای کرسی مجلس؛

«تخلف سازی»؛ بداخلاقی انتخاباتی جریان خاص برای سیاه نمایی چهره یک کاندیدا در یزد! +تصاویر


بداخلاقی های انتخاباتی علاوه بر هتک حرمت و ریخته شدن آبروی افراد به ناحق سبب می شود تا فرصت اعلام برنامه ها و در نتیجه مطالبه گری از میان رفته و انتخاب آگاهانه و درست را برای مردم دشوار می کند.

به گزارش یزدامروز به نقل از عصر فرهنگ، رهبر انقلاب در دوازدهم دی ماه سال 86 مهمان دارالعباده بودند. ایشان در دیدار با مردم خونگرم یزد بیانات ارزشمندی داشتند. رهبر انقلاب در اجتماع عظیم مردم یزد در حسینیه امیرچخماق فرمودند: «بداخلاقی های انتخاباتی، شایسته‌ی ملت ما نیست؛ تهمت زدن آدمهای مؤمن را، مصونیت‌دار از لحاظ اسلامی و شرعی را؛ در معرض هتک آبرو قرار دادن در شبنامه‌ها، در مطبوعات، در پایگاههای اینترنتی و غیره، اینها اصلاً مصلحت نیست. من به طور جد از همه‌ی کسانی که نسبت به نامزدهای مختلف علاقه‌مندیای دارند، درخواست میکنم، اصرار میکنم که این علاقه‌مندی خودتان را از راه تخریب دیگران، اهانت به دیگران، متهم کردن دیگران نشان ندهید. هرچه میخواهید، از نامزد مورد علاقه‌ی خودتان تمجید کنید، تعریف کنید؛ اما دیگران را تخریب نکنید. این علامت بدی است. بعضی جاها در دنیا معمول است اسرار خانوادگی یکدیگر را برملا میکنند، عکسهای پنهانی از هم میگیرند، افشا میکنند. خوب، همانهائی هستند که وقتی هم رفتند مجلس - دیده‌اید در تلویزیون - سر یک مسئله‌ای میافتد به جان هم، با مشت و لگد با هم رفتار میکنند! اینکه امتیاز برای نماینده نیست.آنچه که در مورد انتخابات باید به یاد مردم عزیز ما باشد، آماده شدن برای حضور همه‌جانبه و گسترده در انتخابات و کوشش کردن برای شناسائىِ اصلح و مراعات کردن رفتارهای انتخاباتی است، که این را عرض کردیم.»

متاسفانه در آستانه انتخابات شاهدیم عده ای در شهر یزد بر خلاف رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عمل می کنند و به جای تبلیغ تمام همت خود را برای تخریب رقبا به کار بسته اند. از طرفی حامیان نامزدی که مورد هجوم واقع شده، تخریب متقابل را حق مسلم خود می دانند و به این ترتیب چرخه تخریب و روشنگری ادامه می یابد!

چنین رفتاری علاوه بر هتک حرمت و ریخته شدن آبروی افراد به ناحق سبب می شود تا فرصت اعلام برنامه ها و در نتیجه مطالبه گری از میان رفته و انتخاب آگاهانه و درست را برای مردم دشوار می کند.

هم اکنون در استان یزد نیز چند مورد بداخلاقی و تخریب رقبا اتفاق افتاده است.

عده ای با انتشار چند تصویر مدعی شده اند که حامیان ستاد دکتر جوکار نماینده فعلی مردم یزد و اشکذر در مجلس، در محلی به غیر از محل های تعیین شده توسط شهرداری اقدام به تبلیغ کرده اند و اینطور نتیجه گرفته اند که نماینده ای که قرار است قوانین را تعیین کند خود پایبند به قانون نیست!

 

 

البته این افراد مغرض باید به دو سوال پاسخ دهند؛ اولاً آیا اگر یک نفر در ستاد انتخاباتی نامزدی خلافی مرتکب شود، دلیل بر مجرم بودن فرد مورد نظر است؟ یعنی مثلاً اگر زمین خواری یکی از افراطیون در ستاد یکی از نامزدها اثبات شود، نامزد مورد نظر باید پاسخگو باشد؟!

ثانیاً دسترسی به چند تراکت و چسباندن آن در اماکن و اموال عمومی و عکس گرفتن از آن کار دشواری است؟

گفتنی است این شایعه سازی ها و تخریب ها بی پاسخ نماند و واکنش ستاد مردمی دکتر جوکار را در پی داشت:

بسمه تعالی

غمگین نشد از اینکه به او تاخته اند     

  یا اینکه به جانش تبر انداخته اند

وقتی جگر انار خون شد که شنید       

از شاخه او چوب فلک ساخته اند

همشهریان عزیز و فهیم و جوانان پرشور و شعور یزدی

سلام علیکم

متاسفانه در نخستین ساعات شروع تبلیغات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،انتشار اخباری هدفمند و جهت دار که با انگیزه تخریب جناب آقای دکتر جوکار در شبکه های اجتماعی و رسانه های معلوم الحال مبنی بر صحنه سازی در نصب پوسترهای تبلیغاتی ایشان بر تابلوهای شهری و راهنمایی و رانندگی صورت پذیرفت، موجب تاسف شدید اعضای این ستاد گردید. لذا ضمن پیگیری موضوع و پاکسازی اقدامات تخریبی که عمدا توسط افرادی مغرض در برخی از مناطق شهری انجام شده است به اطلاع عموم مردم شریف یزد می رساند که افتخار جناب آقای دکتر جوکار و نزدیکان ایشان از دوره قبل تا کنون این است که با توکل برخداوند متعال، رقابتی صادقانه و مبتنی بر مر قانون و اخلاق مداری در این عرصه داشته باشند.

لذا ضمن محکوم نمودن مجدد اقدامات مغرضانه انجام پذیرفته از همشهریان عزیز تقاضا می شود در صورت مشاهده هر گونه موارد مشابه مراتب را به ستاد مرکزی جناب آقای دکتر جوکار واقع در میدان شهدا(امیرچخماق)- حسینیه کلاهدوزها اطلاع دهند.

با تشکر

ستاد مرکزی جناب آقای محمد صالح جوکار

نماینده فعلی یزد  ونامزد انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی

 

البته این تنها مورد تخریب نبوده است. عده ای در یکی از جلسات دکتر بابایی نامزد انتخابات مجلس در بزرگترین حوزه انتخابیه کشور و همچنین جزء لیست ائتلاف اصولگرایان سعی در بر هم زدن جلسه و سپس با انعکاس این رفتار در شبکه های مجازی سعی در تخریب وی داشتند.

شایعه سازی، تهدید به افشاگری، تمسخر و ایجاد تردید در مدارک تحصیلی افراد از دیگر نمونه های بد اخلاقی انتخاباتی در استان است. 8 سال از حضور پر خیر و برکت رهبر انقلاب در حسینیه ایران ی گذرد. خوب است نامزدهای انتخاباتی و حامیانشان یک بار دیگر این سخنان را بازخوانی کنند. « بداخلاقیهای انتخاباتی، شایسته‌ی ملت ما نیست»

انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار