پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

خطیب جمعه شاهدیه:

«تشکیل مجمع تقریب مذاهب» موثرترین اقدام، در محکومیت توهین به مقدسات ادیان الهی/ فرهنگ غرب یک فرهنگ پوسیده و نخ نماست


امروز فرهنگ غرب یک فرهنگ پوسیده و نخ نما است چرا که لیبرالیسم عملا درزمینه رفتار شناسی درمقابل اندیشه های بلند اسلامی حرفی برای گفتن ندارد و به همین دلیل به ترور شخصیت فرهنگی مقابل خود دست می زند.

امام جمعه شاهدیه در گفتگو با یزد امـــــــــــــــروز ؛ در خصوص اقدام اخیر روزنامه فرانسوی مبنی بر چاپ کاریکاتور موهون از پیامبر اسلام گفت: امروز فرهنگ غرب یک فرهنگ پوسیده و نخ نمااست چرا که  لیبرالیسم عملا درزمینه رفتار شناسی درمقابل اندیشه های بلند اسلامی حرفی برای گفتن ندارد و به همین دلیل به ترور شخصیت فرهنگی مقابل خود دست می زند.


حجت الاسلام علی اکبرابراهیمی بشکانی اضافه کرد: درمقاله اول کتاب پانزده گفتارشهید مطهری از قول یک دانشمند انگلیسی نقل شده که یکی از بزرگترین خیانت های کلیسا عدم اجازه نمایش چهره واقعی پیامبراسلام به مردم غرب بود تا مردم به سمت اسلام روی نیاورند.


حجت الاسلام ابراهیمی بشکانی افزود: امروزه موج اسلام گرایی و بی محتوا شدن فرهنگ غربی سران غرب را به گونه ای به وحشت انداخته که مشاهده می شود کشورهایی مدعی آزادی بیان، شبکه های جمهوری اسلامی را بر روی غربی ها می بندد.


وی یادآور شد: وجود 12 میلیون مسلمان شیعه درنیجریه ویا گرایش هزاران نفر از دانشمندان مسیحی به اسلام در فیلیپین گواه این ادعاست
خطیب جمعه شاهدیه ادامه داد: سازمان ملل در گزارش کاملا محرمانه 4سال پیش خود به سران دولل غربی اعلام کرد دین اسلام در حال تبدیل شدن به اولین دین جهانی است که در راس آن شیعیان قرار دارند و این اتفاق نتیجه فرهنگ غنی اسلامی مبتنی بر شرافت عزت و معنویت با اصالت و عقلانیت می باشد.


این کارشناس مذهبی با بیان این مطلب که ترور در همه جای دنیا و به هرشکل و علیه هر ملتی محکوم است خاطر نشان کرد: مگر در کشورهای اسلامی ترورصورت نمی گیرد؟ مگر برخی کشورهای اسلامی از تروریست حمایت نمی کنند؟ مگر کشور ترکیه که خود از گروه های تروریستی در عراق و سوریه حمایت می کند در فرانسه در تظاهرات علیه تروریسم شرکت نمی کند؟ پس این رفتار های دوگانه نشان می دهد مسئله فقط ترور نیست وتنها احساس خطر از اندیشه های ناب اسلامی که منجر به چنین واکنش هایی می شود.


حجت الاسلام  بشکانی با اشاره به ادعای متمدن بودن غرب وادعای آزادی بیان در این کشورها گفت:اگر فرانسه مهد آزادی بیان است چرا روژگاردی را در مخالفت با هولوکاست محاکمه می کنند ؟ در کشور مدعی آزادی بیان چرا اجازه انتشار اسناد ومدارک حامیان تروریست در روزنامه ها و رسانه های فرنسوی داداه نمی شود؟ چرا در خصوص  ماجرای کشتار مردم الجزایر مطلبی  بیان نمی شود؟


امام جمعه شاهدیه سکوت سرمداران برخی کشورهای عربی و اسلامی منطقه در خصوص توهین به پیامبررا محکوم کرد و ادامه داد: منافع این کشورها با غرب گره خورده و در واقع این ها مزدورغربی ها بوده و نباید توقعی ازاین دولت ها داشت البته دلیل دیگر این سکوت احساس خطری است که دولل این کشورها از ناحیه جمهوری اسلامی می کنند.


وی تصریح کرد: جنگ امروز جنگ اندیشه هاست  و غرب می داند که تا انقلاب اسلامی وجود دارد با چنین چالش هایی مواجه خواهد بود پس تمام تلاش خود را درراستای ترویج فرهنگ بی هویتی، فساد وفحشا و بی تفاوتی جوامع اسلامی نسبت به اسلام انجام می دهد.


حجت الاسلام بشکانی موثرترین اقدام جوامع اسلامی در محکومیت توهین به مقدسات ادیان الهی را تشکیل مجمع تقریب مذاهب دانست و افزود: جمهوری اسلامی مصرانه به دنبال شکل گیری چنین مجمعی است واین مجمع می تواند پیوند ادیان مختلف را مستحکم کند و دومین قدم نیز حرکات اعتراضی جوامع اسلامی و رساندن این اعتراض از طریق رسانه ها  به گوش مردم دنیا است.

آخرین اخبار آخرین اخبار