پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل صداوسیمای یزد:

«تعلق به جریان خاص سیاسی» نباید بر عملکرد خبرنگار و رسانه اثر گذارد


مدیرکل صداوسیمای یزد در پیام تبریک روز خبرنگار خاطر نشان کرد: اگرچه طبیعی است که خبرنگار نسبت به جریان خاصی تعلق خاطر داشته باشد اما این مساله در اندیشه و بیان و عملکرد خبرنگار رسانه ملی نباید اثرگذار باشد.

به گزارش یزد امـــــــروز، احمد پهلوانیان مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد با صدور پیامی روز خبرنگار را به تمامی تلاشگران و جهادگران عرصه خبر و اطلاع رسانی تبریک کفت.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

17 مرداد روز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار است؛ روزی که از یک سو باید یادآور شد زحمات و تلاش های یک قشر فرهیخته، زحمت کش و دلسوز و از دیگر سو اصول و مبانی این حرفه حساس و تاثیرگذار را مرور کرد. 

لذا این روز را به همه خبرنگاران و اصحاب پرتلاش تبریک گفته و همه رنج ها و مشقت هایی که در راه اطلاع رسانی و انعکاس اخبار و رویداد ها متحمل می شوند را ارج می نهم و سینه گشاده و روی بازشان در مقابل همه سوءتفاهمات و توقعات نابجا را می ستایم.

در اینجا بجاست که به همه همکاران ارجمند و خبرنگاران صدا و سیمای یزد، ضمن عرض خسته نباشید نکاتی را به عنوان بخشی از اصول خبرنگاری از باب یادآوری ذکر میکنم:

1_ صداقت و راستی و درستی درارایه اخبار؛ چه اینکه دیر یا زود مخاطب صداقت یا عدم آن را در می یابد و طبیعتاً خبرنگار و رسانه ای مورد مراجعه و اعتماد مخاطبین است که اهل راستی و صداقت باشد. 

2- حفظ اصول اخلاق حرفه ای خبرنگاری به ویژه تحفظ بر حرمت گذاشتن به شان و شخصیت افراد و گرامی داشتن آبرو و حریم خصوصی زندگی انسانها باید به طور جدی سرلوحه کار همکاران خبری صدا وسیما باشد.

3- بی طرفی نسبت به همه جریاناتی که در چارچوب اسلام، قانون اساسی وفرمایشات مقام معظم رهبری تعریف پذیرند، اعم از جریانات سیاسی، اجتماعی و. ..اگرچه طبیعی است که خبرنگار نسبت به جریان خاصی تعلق خاطر داشته باشد اما این مساله در اندیشه و بیان و عملکرد خبرنگار رسانه ملی نباید اثرگذار باشد.

مجدداً ضمن تبریک این روز ارجمند به همه خبرنگاران به ویژه همکاران عزیزم از زحمات و تلاش های ایشان در عرصه اطلاع رسانی تشکر می کنم.


آخرین اخبار آخرین اخبار