پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد:

«توافق»، حاصل مقاومت و پیشرفت‌های ملت ایران بود


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: ایستادگی، مقاومت، پیشرفت‌های ملت ایران باعث شد تا دشمنان به دنبال رسیدن به توافق در مذاکرات باشند.

به گزارش یزد امـــــروز، حجت‌الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی، صبح امروز در گردهمایی کارکنان این اداره کل، با اشاره به توافق صورت گرفته در مذاکرات هسته‌ ای اظهار داشت: این توافق اتفاق مبارکی در حد ممکن و آغازی برای فعالیت های دیگر است.

وی با اشاره به اینکه در این مذاکرات در مجموع منطق، مظلومیت و صداقت ملت ایران برای سایر ملت های جهان روشن شد، افزود: با مطالعه تاریخ سه دهه انقلاب اسلامی ایران می بینیم علیرغم صداقت امام (ره) در آن سوی قضیه جنایت هم وجود داشته است.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی گفت: از روز نخست پیروزی انقلاب اسلامی انحرافات و ظلم دشمنان باعث شد تا برخی اتفاقات در کشور روی دهد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد تصریح کرد: ایستادگی، مقاومت، پیشرفت های علمی و ... ملت ایران باعث شد تا دشمنان به دنبال رسیدن به توافق در مذاکرات باشند.

ما نمی توانیم به دشمنان خود اعتماد کنیم

وی با بیان اینکه ما نمی توانیم به دشمنان خود اعتماد کنیم، افزود: حضرت علی (ع) در خطبه ۵۳ نهج البلاغه در این باره می فرماید: اگر روزی دیدید دشمن قصد مذاکره با شما دارد مذاکره کنید اما توجه داشته باشید که دشمن قصد دارد با مذاکره راه ورود خود را باز کند پس هوشیار باشید.

وی ادامه داد: آیت الله جوادی آملی نیز در این خصوص می فرماید: به آنها نمی توان اعتماد کرد هرگاه به آنها اعتماد کردید و به آنها دست دادید پس از آنکه دست خود را کشیدید انگشتان دست خود را بشمارید تا انگشتان شما کم نشده باشد.

حسینی کوهستانی با بیان اینکه عده ای در داخل همه مسائل را با نتیجه مذاکرات گره زده بودند، اظهار داشت: این امر باعث شده است تا هیچ چیز به اندازه توقع مردم بالا نرود.

برای رسیدن به قرب الهی باید در سایه قرآن زندگی کرد

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به حضور خوب و گسترده مردم در برنامه های ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: برای رسیدن به قرب الهی باید زیر سایه قرآن زندگی کرد اما ظواهر دنیوی و خواسته های انسانی باعث غفلت از این امر می شود.

وی افزود: ماه رمضان زمینه ساز انقلابی درونی در انسان است و باید از عوامل به وجود آورنده همین انقلاب در جهت حفظ آن در درون خود بهره بگیریم.

حسینی کوهستانی اظهار امیدواری کرد: خداوند متعال توفیق حفظ روحانیت و معنویت حاصل از ماه مبارک رمضان در طول سال به همگان عنایت کند.

 

 

منبع:مهر


آخرین اخبار آخرین اخبار