محتوا محتوا

آیت‌الله ناصری:


نماینده ولی‌فقیه در استان در نشست کمیته خواهران سازمان بسیج جامعه پزشکی استان «خدا درمانی» را بهترین راه‌حل معضلات اجتماعی دانست.

 به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان  و امام‌جمعه یزد در نشست کمیته خواهران سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با تأکید بر ضرورت تغییر سبک زندگی امروز به سمت سبک زندگی اسلامی گفت: اگر اساتید پزشکی ما برنامه‌ای را برای نوع تغذیه جامعه از کودکی تا کهن‌سالی تهیه کنند و خانواده‌ها بدانند متناسب سن افراد از چه نوع تغذیه‌ای استفاده کنند جلوی بسیاری از بیماری‌ها گرفته خواهد شد.

وی پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و گفت: سیستم بهداشت و درمان ما باید درزمینهٔ پیشگیری تلاش بیشتری انجام دهد و مردم را قبل از ابتلا به بیماری آگاه نماید تا جامعه‌ای سالم‌تری داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان در بخش دیگری از سخنانش «خدا درمانی» را بهترین راه‌حل معضلات اجتماعی دانست و گفت: اگر خدا درمانی در جامعه رواج یابد و در مدارس و دانشگاه‌ها جوانان و نوجوانان ما با خداوند و تکالیف دینی خود آشنا شوند بسیاری از انحرافات، آسیب‌ها و مشکلات حل خواهد شد.

آیت‌الله ناصری بابیان این مطلب که رابطه دو گروه برمبنای عاطفه نهادینه‌شده است گفت: پزشک و بیمار و شاگرد و استاد ارتباطی عاطفی با یکدیگر دارند و پزشکان و معلمان می‌توانند بر جامعه هدف خود اثرگذار باشند بنابراین آموزش‌وپرورش ما و دانشگاه‌های ما باید در مسیر تبیین خدامحوری و سلامت‌محوری گام بردارند.

امام‌جمعه یزد با انتقاد از شیوه آموزشی فعلی اظهار داشت: متأسفانه سیستم آموزشی ما سیستم قدیمی است که در آن دانش‌آموز و دانشجو تدبر، تعقل و تفکر ندارد و از انجام کارهای فکری و تحقیقاتی به دور است بنابراین باید این سیستم اصلاح شود و به یک سیستم پژوهش محور تبدیل شود تا دانشجویان و دانش‌آموزانی محقق و اهل تفکر پرورش داده شوند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار