پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاندار یزد:

«دارالعلم» و «دارالعباده» بودن به واسطه همت زنان یزدی است


استاندار یزد در «جشن گلواژه آفرینش» گفت: در واقع «دارالعلم» و «دارالعباده» بودن استان یزد به خاطر همت و فرهنگ ارزشمند زنان یزدی است.

به گزارش یزد رسا به نقل یزدبانو، سید محمد میرمحمدی صبح دوشنبه در همایش «گلواژه آفرینش» که به مناسبت هفته زن و با هدف تجلیل از بانوان برتر یزدی برگزار شده بود به بنیه قوی اعتقادی یزدی ها اشاره کرد و خاطر نشان کرد: خوشبختانه زنان و مردان در این استان که به عنوان استان «دارالعباده» و «دارالعلم» تلقی می شود چنان مقاوم هستند که هیچ فرهنگ بیگانه ای نمی تواند بر آن مستولی شود .


استاندار یزد گفت: وقتی خاطرات گردشگران خارجی را که به این استان سفر کردند مطالعه کنیم در می یابیم اخلاق، محبت، صمیمیت ، همکار ی و حمایت و دلسوزی و از خصوصیات بارز یزدی ها است که این خود ارزشی ست که علاوه بر حفظ باید تقویت و گسترش پیدا کند.


میرمحمدی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت صدیقه کبری(س) ، روز زن و میلاد حضرت امام خمینی(ره) اذعان کرد : آغاز سال نو مزین به نام فاطمه(س) بود و با توجه به اینکه امسال از جانب مقام رهبری سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نام گرفته است، این نامگذاری طلیعه نوید بخشی است برای همه ملت شریف ایران که با همدلی وهمزبانی کشور خود را بسازند و بتوانند در دنیا سرآمد شوند.


وی توافق تیم هسته ای ایران را یادآور شد و خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی کشور بر محور اقتصاد مقاومتی بنا نهاده شده است ، از اینرو مردم و مسئولان باید بیش از پیش دولت و نظام را در راستای حفظ منافع و ارزش‌ها یاری کنند.


وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اگر مبتنی بر دانش است متکی بر فرهنگ هم هست، تصریح کرد: زنان در ترویج فرهنگ نقش اساسی دارند، چرا که پرورش دهندگان سرمایه های کشور هستند و مادران هستند که فرزندانی را در دامن خود پرورش و تحویل جامعه می دهند.


وی با یادآوری یکسان بودن زن و مرد از لحاظ انسانیت و ارزشهای انسانیت از منظر قرآن مجید، اظهار داشت: هرکجا در قرآن «یا ایهاالناس» ذکر می کند زن و مرد مخاطب فرامین الهی هستند.


میرمحمدی با اشاره به اینکه در بودجه امسال تکیه بر درآمدهای نفتی به زیر 30 درصد کاهش یافته  است گفت: شرایط منطقه ای و جهانی ایجاب می کند که ما بین خودمان اتحاد قوی تر و همبستگی بیشتری داشته باشیم.


وی  ادامه داد: امروز کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی وضعیتی که دارد ایران به عنوان ام القرای اسلام وظایفش سنگین تر می شد.


میر محمدی با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی واینکه با پیشرفت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ، امکان هجمه فرهنگی بیشتر می شود،خاطر نشان کرد: امروز حفظ ارزش های اسلامی و پایبندی به آن و جلوه گری فرهنگ اسلامی بر دوش ما سنگینی می کند.


این مقام مسئول گفت: چه زیباست که  زنان، حضرت زهرا (س) را به عنوان مادر و همسر شاخص و به عنوان انسان متعالی الگوی خود برگزینند.


میرمحمدی مقایسه پذیر نبودن فاطمه(س) را یادآور شد و اذعان کرد : زهرا(س) زنی است که هر موقع خواستند مقایسه به عمل بیاورند که به چه کسی شباهت دارد و چگونه مطرحشان کنند که درخور شایسته گی ایشان باشد کسی پیدا نشد و در نهایت بدان نتیجه رسیدند که فاطمه فاطمه است.


استاندار یزد زهرا(س) را ودیعه بزرگ آسمانی از سوی خدای متعال برای بشریت خواند و از بانوان خواست تا با نهادینه کردن صفات و ویژگی های این الگوی انسان کامل در خود احترام واقعی خود به فاطمه (س) را نشان دهند.
 

انتهای پیام/ص


آخرین اخبار آخرین اخبار