پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

«دوریش» راضی به نورانی شدن چهره حضرت عباس(ع) نیست


سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در جمع خبرنگاران گفت: کارگردان رستاخیز تا به حال به حذف ( احتمالا نورانی شدن چهره) حضرت ابوالفضل (ع) راضی نشده و بنده نیز این موضع را شنیدم و امیدواریم زودتر در این زمینه همکاری کنند تا این کار ارزشمند اکران شود.

به گزارش یزد رسا، حسین نوش آبادی امروز در نشست خبری با خبرنگاران در سالن شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: جشنواره امام رضا از ٢٥ مرداد در سراسر کشور و در ٢٢٠ نقطه از جهان در دهه کرامت برگزار می‌شود. افتتاحیه ٢٥ مرداد در قم و اختتامیه در مشهد است.

وی ادامه داد: این جشنواره در ٧٨ کشور جهان در بخش‌های مختلف سینمایی، مطبوعاتی، کودک و نوجوان پژوهشی و بین المللی برگزار می‌شود.

نوش آبادی در خصوص نتیجه اکران رستاخیز گفت: قبلا هم صحبت شده و مواضع ارشاد در این خصوص بیان شده است، تولید این فیلم جز فیلم های فاخر و ارزشمند است و سرمایه گذاری خوبی برای آن صورت گرفت.‬‎

‫سخنگوی وزارت ارشاد تصریح کرد: از زمانی که رستاخیز در جشنواره اکران شد، مواضع مخالفان و موافقان این فیلم مطرح شد، همچنین اشکالات و شبهاتی مطرح شد و ما تصمیم داشتیم بعد از اصلاحات این فیلم را اکران کنیم اما به دلیل برخی نگرانی ها این فیلم تعلیق شد تا اشکالات باقی مانده رفع شود. در حقیقت به احترام مراجع معظم که نسبت نسبت به برخی تصاویر اشکال داشتند، فیلم تعلیق شد و امیدواریم با رفع اشکال آخر که یک تصویر است با افکت نور این مشکل مرتفع شود.
‬‎
‫وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم رستاخیز اکران خواهد شد و با کمک دست اندرکاران فیلم این مشکل حل شود، ما نباید کاری کنیم که جرات فیلمسازان ما برای ورود به عرصه فیلمسازی دینی کم شود و باید فرصت دهیم تا کارگردان های ما این تجربه را داشته باشند.
‬‎
‫سخنگوی وزارت ارشاد افزود: اگر مشکلی نیز وجود دارد باید با سعه صدر از آن عبور کرد و فیلمسازان نیز برای ساخت این فیلم ها باید از کارشناسان معتبر استفاده کنند که اکران فیلم به مشکل برنخورد؛ چرا که این باعث می شود تا بهانه ها از بین برود.

‫‫نوش آبادی در پاسخ به این سوال که عوامل رستاخیز راضی به حذف چهره حضرت ابوالفضل نبودند و اگر راضی نشوند وضعیت اکران این فیلم چگونه خواهد شد، گفت: کارگردان تا به حال به این موضوع راضی نشده و بنده نیز این موضع را شنیدم و امیدواریم زودتر در این زمینه همکاری کنند تا این کار ارزشمند اکران شود.

منبع: سینماپرس

انتهای پیام//س*


آخرین اخبار آخرین اخبار