پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نسیم پوشالی اعتدال؛

«رضایی»؛ قربانی بعدی طیف افراطی استانداری یزد می شود؟/«تغییرات‌اتوبوسی» و «انتصابات‌فله‌ای»؛ راهکاری انتخاباتی!


بر اساس اطلاعات منابع امنیتی، «مدیر شایسته و تازه منصوب» جناب استاندار توسط مأموران بدرقه نهاد قضایی دستگیر و از طریق فرودگاه به تهران اعزام شد و تا مدتی کسی از علت بازداشت و سرنوشت وی اطلاعی نداشت !

به گزارش یزدامـــروز به نقل از یزد رسا، شنیده‌ها حاکی از آن است که «تغییرات اتوبوسی» در استانداری یزد وارد فاز جدیدی شده است و طیف افراطی در استانداری قصد دارد یکی دیگر از افراد باقی مانده از دولت قبل را با تاکتیک‌های نخ‌نمای خود از میدان به در کند تا استانداری یزد بیش از پیش در لاین چپ، خود را به خواب بزند.

گفتنی است از ابتدای کار دولت یازدهم بر خلاف وعده های پوشالین دولتمردان ، افراد زیادی قربانی نسیم «اعتدال » و عدم جناح‌گرایی شعاری دولت و دولتمردان شده‌اند ،که استان یزد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در این زمینه طیف افراطی استانداری یزد با تاکتیک های نخ نما شده خود ، بسیاری از مهره های غیر اصلاح طلب و حتی اعتدال گرا را برکنار یا مجبور به استعفا کرده اند.

بر اساس برخی شنیده ها از منابع موثق، طیف افراطی ـ جناحی استانداری یزد در تازه ترین اقدام خود در راستای یک دست کردن استانداری و یا به نقلی «فتح استانداری یزد » و پر کردن آن با عناصر اصلاح طلب ، قصد دارند یکی دیگر از مهره های غیر اصلاح طلب استانداری را با تاکتیک های پیش پا افتاده خود کنار بزنند که ظاهراً این بار قرعه به نام «رضایی » معاون توسعه و منابع انسانی استانداری افتاده است.

 

در همین راستا «شاه‌قلی‌های» استانداری قصد دارند «احمد ترحمی» ، مدير كل دفتر امور امنيتي و انتظامي استانداري یزد را جایگزین رضایی کنند.

در توضیح این شخص همان بس که وی از سال 76 به مجموعه دولت اصلاحات در استان يزد پيوست و در طول 8 سال دوران اصلاحات، مسئوليت بخشداري بهاباد و معاونت دفتر امور اجتماعي و انتخابات استانداري را بر عهده داشت و بر اساس شنیده ها یکی از دلدادگان به رئیس ممنوع التصویر دولت اصلاحات است.

با اندک توجهی به سوابق ترحمی می توان «شایسته سالاری» مورد توجه استانداری یزد را بیش از پیش دریافت که آن عبارت است از « صرفاً و صرفاٌ ابراز وفاداری به اصلاح طلبان و به ویژه فتنه گرانی همچون رئیس دولت اصلاحات».

این «انتصاب های فله‌ای » و «تغییرات اتوبوسی» در استانداری یزد در حالی است که استاندار یزد در اولین نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه یزد، بر این نکته تأکید کرد که : «تغییرات اتوبوسی در استان یزد نخواهیم داشت و بر اساس شایستگی تغییرات احتمالی صورت خواهد گرفت».

و البته این سخنان در مراسم تودیع و معارفه برخی مسئولان، به اوج خود رسید و حتی در این مراسم «جو گیر» شده و همچون رسم دیرینه دولتمردان دولت یازدهم به دولت قبل تاخت که در دولت قبا همه فاسد و بی تجربه و ... بودند ، اما در این دولت همه پاک و باتجربه و « شایسته اند!.

اما چند روزی از این «ماه عسل» نگذشته بود که بر اساس اطلاعات منابع امنیتی ، همان «مدیر شایسته و پاک» آقای استاندار توسط مأموران بدرقه و اعزام نهاد قضایی دستگیر و از طریق فرودگاه به تهران اعزام شد و تا مدتی کسی از علت بازداشت و سرنوشت وی اطلاعی نداشت !

در بررسی و علت یابی «انتصاب های فله ای» و «تغییرات اتوبوسی» و با اندک توجهی به در پیش‌رو بودن دو انتخابات مهم در سال جاری می توان از تلاش‌های پشت پرده اصلاح طلبان برای فتح مجلس آگاهی یافت. اصلاح طلبانی که برای فتح مجلس ، همچون غرق شده ای که برای نجات خویش به هر گیاه سستی متمسک می شود، به هر روش اخلاقی و غیراخلاقی ،قانونی و غیرقانونی تمسک پیدا خواهند کرد، تا رقیب را از راه به در کنند.

البته جانب داری طیف افراطی استانداری یزد از اصلاح‌طلبان ، نمودهای گوناگونی داشته است که از جمله آن می‌توان به حضور مستمر مسئولین ارشد استان در میتینگ های سیاسی اصلاح طلبان اشاره کرد که برخی از اوقات به «میتینگ های رفع حصر فتنه گران» نیز رسیده است.

در یک تحلیل می توان انتصاب ها و استعفاهای اجباری چند وقت اخیر استان را تلاش سازمان دهی شده جریان خاص ، برای «مهندسی آراء» و «افکار عمومی » برای انتخابات آتی دانست که با ابلاغ رسمی استانداری یزد و شرکت عناصر دولتی در میتینگ های ارادت به اصلاح طلبان ، این موضوع قوت گرفته است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار