پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

هشدار «استاندارد» به تولیدکنندگان زولبیا و بامیه!

«زولبیا و بامیه»باید با روغن سرخ کردنی تهیه شود/برخورد جدی با تولیدکنندگان متخلف زولبیا در یزد


با فرا رسيدن ماه مبارك رمضان، سازمان ملی استاندارد ایران در اطلاعیه ای به تولیدکنندگان زولبیا و بامیه نسبت به هرگونه تولیدات غیر استاندارد در این محصولات هشدار داد.

به گزارش یزد امـــــــروز به نقل از روابط عمومی استاندار ملی استان یزد، با فرا رسيدن ماه مبارك رمضان، سازمان ملی استاندارد ایران در اطلاعیه ای به تولیدکنندگان زولبیا و بامیه نسبت به هرگونه تولیدات غیر استاندارد در این محصولات هشدار داد.

براساس این گزارش، تولیدکنندگان موظفند برای توليد اين محصول از روغن هاي خوراكي داراي نشان استاندارد و مخصوص سرخ كردن كه در مقابل حرارت داراي مقاومت بالايي است استفاده كنند در غیر اینصورت با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

سازمان ملی استاندارد ایران در این اطلاعیه همچنین ضمن اخطار به تولیدکنندگان غیر مجاز، خواستار استفاده از روغن های دارای نشان استاندارد برای تولید زولبیا و بامیه شد.

همچنین توصيه مي شود زولبيا و باميه و محصولات مشابه ، پس از توليد در محيط خنك و در ظروف داراي درپوش برای جلوگيري از آلودگي ثانويه (حشرات ، گرد وخاك و ..) نگهداري شود.

گفتنی است مصرف کنندگان برای اطمينان از علامت استاندارد انواع روغن ها، شماره 10رقمي ذيل علامت استاندارد درج شده برروی محصول را به سامانه 10001517 پيامك کنید.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار