پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دهن کجی به هشت هزار تجربه موفق؛

«شفا» تعطیل شد تا «بهزیستی» بهتر خدمت کند!/رویت:تمام اجاره بهای محل«شفا»را پرداخت کردیم


رئیس مرکز شبکه فالین ازدواج استان یزد گفت: محل کنونی مرکز سال ها قبل توسط یک خیر در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفت. با این وجود مرکز شفا تا کنون تمام اجاره بهای محل را پرداخت کرده است و از این حیث اقدام سازمان بهزیستی برای تخلیه با حکم قضائی اقدام عجیبی بود!

به گزارش یزد امــــروز، در اقدامی عجیب و به بهانه های دولتی بودن ساختمان دفتر شبکه فعالین ازدواج(شفا) یزد با حضور کارکنان بهزیستی، نیروی انتظامی و با حکم قضائی تخلیه شد.

 

حجت الاسلام رضا رویت، مسئول مرکز شفا در گفتگو با خبرنگار عصر فرهنگ در این خصوص گفت: 6 سال قبل با تصویب شورای عالی جوانان استان قرار شد برای کمک به حل معضل ازدواج در استان تمام دستگاه ها و نهادها  با مرکز شفا همکاری کنند. در همین راستا محل فعلی مرکز، به شفا اختصاص داده شد.

 

وی ادامه داد: عفتی، مدیر کل سازمان بهزیستی استان یزد از مدت ها قبل به بهانه اینکه این سازمان به ساختمان این مکان احتیاج دارد، برای تخلیه محل به ما فشار می آورد.

 

رویت، تاکید کرد: این محل سال ها قبل توسط یک خیر در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفت. با این وجود مرکز شفا تا کنون تمام اجاره بهای محل را پرداخت کرده است. از این حیث اقدام سازمان بهزیستی برای تخلیه با حکم قضائی اقدام عجیبی است.

 

شایان ذکر است، مرکز شبکه فعالین ازدواج استان یزد از سال 88 قریب به 6 سال در امر ارائه انواع تسهیلات به زوج‌های جوان، ‌مشاوره تخصصی در زمینه ازدواج و خانواده و پرداخت وام با اقساط بلند مدت به زوج های جوان فعالیت می کند و در این مدت 8000 زوج یزدی از خدمات این مرکز استفاده کردند.

 

اصرار مسئولین سازمان بهزیستی برای تعطیلی این مرکز ، در حالی صورت می گیرد که به گفته مسئولین شفا با وجود این که میانگین آمار طلاق در استان 21 درصد است، آمار طلاق در بین اعضای شفا تنها نیم درصد می باشد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار