پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنگو کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور:

«صالحی» باید جوابگوی «پنهان کاری سند چهارم »در برجام باشد


سخنگو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت : آمریکایی ها هنوز که برجام امضای نهایی نشده است این گونه برخورد می کنند و یقینا اگر توافق نامه امضاء شود بنای این کشورهای غربی قطعا بر بازی در آوردن و ایجاد بهانه های جدید است.

به گزارش یزدامـــــروز، حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده در مصاحبه  با «کرمان۱۴۰۰» در رابطه با لغو تحریم ها در برجام گفت : قطعا تحریم ها به طور یک جا در توافق نامه برداشته نخواهند شد زیرا تاریخ های لغو تحریم ها متغیر و چند ساله بیان می شود، در صورتی که باید به صورت شفاف و جدی در توافق در رابطه با لغو تحریم ها بیان می شد .

 

سخنگو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود : اکنون آن چه از گویش افراد غربی و آمریکایی در رابطه با لغو تحریم ها شنیده می شود این است که برای برداشتن تحریم ها تاریخ و شرط و شروط مشخص می کنند.

 

وی ادامه داد : آمریکایی ها هنوز که برجام امضای نهایی نشده است این گونه برخورد می کنند و یقینا اگر توافق نامه امضاء شود بنای این کشورهای غربی قطعا بر بازی در آوردن و ایجاد بهانه های جدید است .

 

زارع زاده با بیان این که در برجام خطوط قرمز رعایت نشده است خاطر نشان کرد : تضمینی در توافق نامه وجود ندارد که اگر غربی ها تحریم ها را برنداشتند ما دوباره به سر جای خود برگردیم در صورتی که برای برگشتن بر سر خط اول تهدیدهای بزرگی از طرف غرب علیه ایران مشخص شده است که بهانه به دست آن ها داده شده است و می توانند هر کاری را انجام دهند و این توافق ما را در شرایط سختی قرار می دهد .

 

این نماینده مجلس عنوان کرد : مسئولین باید بدون هیچ گونه عجله نقاط کور و مبهم توافق را روشن کنند و چشم بسته و ذوق زده به سمت این توافق نروند و خود را در دام دشمن قرار ندهند تا خدایی نکرده گرفتار نشویم زیرا برون رفتش به این سادگی نخواهد بود .

 

صالحی باید جوابگو باشد که چرا تا کنون سند چهارم در برجام را آشکار نکرده است

 

وی در رابطه با علت پنهان کاری اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای در خصوص سند چهارم که مربوط به غنی سازی هسته ای ایران است ، اذعان کرد : دلیل این که چرا تا کنون این موضوع را برای مردم ، رسانه ها و نمایندگان بازگو نکرده اند را باید از صالحی پرسید زیرا ممکن است به دلیل محرمانه بودن یا ضرورت نداشتن این سند را آشکار نکرده اند .

 

سخنگو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تاکید کرد : ممکن است صالحی با توجه به این که برجام در مجلس در حال بررسی است احساس کرده است، این سند به عنوان یکی از نقاط مثبت و پیش برنده است و نوعی محرک برای امیدواری نمایندگان به وضعیت هسته ای کشور باشد .

 

منبع:یزدرسا


آخرین اخبار آخرین اخبار