پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

با هدف انجام رسالت رسانه ای؛

«طرح شهروند خبرنگار» در سال 94 راه اندازی می شود


پهلوانیان مدیر کل صدا و سیما یزد در حاشیه افتتاح ایستگاه فرستنده های دیجیتال ده عرب بخش مرکزی ابرکوه، از راه اندازی «طرح شهروند خبرنگاری» بعد از تعطیلات نوروز 94 خبر داد.

به گزارش یزد امـــــروز به نقل از سرو ابرکوه، صبح امروز با حضور دکتر احمد پهلوانیان مدیر کل صدا و سیما یزد، فرستنده های دیجیتال ایستگاه ده عرب شهرستان ابرکوه افتتاح شد.


پهلوانیان  در حاشیه این مراسم در جمع شوراها، دهیاران و اهالی روستاهای دهستان فراغه اظهار داشت: اینکه از یک طرف همه ی مردم استان بتوانند از شبکه های دیجیتال استفاده کنند و از طرف دیگر اخبار، مشکلات و مباحثی که مربوط به شهرستان ها است را در رسانه ملی انعکاس پیدا کند، سیاستی است که در مسیر جدید صدا و سیما قرار دارد.


وی افزود: اجرای این سیاست به تلاش دو طرفه همکاران صدا و سیما و مسئولین شهرستان ها نیاز دارد که بتوانیم ظرفیت های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، اخبار، رویدادها و برجستگی هایی که در هر شهرستانی وجود دارد را در رسانه ها انعکاس دهیم.


این مقام مسئول تصریح کرد: نکته دیگر که برای اولین بار در اینجا مطرح می کنم، «طرح شهروند خبرنگاری» است که انشااله بعد از تعطیلات نوروز 94 راه اندازی می شود، که مردم شریف استان در هر نقطه ای هستند بتوانند موضوع یا سوژه خبری خود را در رسانه منعکس کنند.


مدیر کل صدا و سیما مرکز یزد اذعان داشت: این تدبیر همکاران در صدا و سیما بوده برای اینکه ما بتوانیم از دورترین نقاط استان و روستاها که احتمالا مسیرهای صعب العبور یا فاصله زیادی از مرکز استان دارند و نمی توانند همزمان خبرها را پوشش دهند، هموطنان و همشهریان با تجهیزات ساده ی خود فیلم گرفته و برای ما ارسال کنند تا به نام خودشان در بخش های خبری پخش شود.


پهلوانیان تاکید کرد: تنها هدف از این برنامه اینکه ما در انجام رسالتمان به عنوان رسانه برای انعکاس مشکلات و مباحث مردم بیشتر عمل کنیم.


وی گفت: شبکه های دیجیتال قبل از این در اردکان، بافق و مهریز و اکنون در ابرکوه به طور آزمایشی افتتاح شده است. شبکه دیجیتال ده عرب بخش مرکزی با صرف یک میلیارد ریال اعتبار راه اندازی شده است.


گفتنی است فلاح زاده مدیر روابط عمومی، سلیمی مسئول فرستنده ها، موسوی مسئول فنی صدا و سیما مرکز یزد، رسولی فرماندار، حسینی امام جمعه و مسئولین شهرستان ابرکوه نیز در این مراسم حضور داشتند.


آخرین اخبار آخرین اخبار