پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد:

«طلاق توافقی» جزو 10 دعاوی اول دادگستری یزد است


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: امسال طلاق توافقی جزو 10 دعاوی اول دادگستری یزد قرار گرفت.

به گزارش یزدامروز؛ «محمدحسین رحیمی زاده» در گفتگو با خبرنگار یزد رسا اذعان کرد: در 8 ماهه نخست امسال تعداد 644 مورد صدور حکم طلاق توافقی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تعداد طلاق توافقی در مدت مشابه سال قبل 638 مورد بوده است، خاطرنشان کرد: امسال طلاق توافقی جزو 10 دعاوی اول دادگستری یزد قرار گرفت.

رحیمی زاده با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم قبح طلاق ریخته شود، گفت: اساس خانواده بر عاطفه است و خانواده با دوام عاطفه، مهر و محبت به رشد و تعالی دست خواهد یافت؛ با طلاق عاطفی ضربه‌های مهلکی به تک‌تک اعضای خانواده وارد خواهد شد.

 وی با بیان اینکه هم طلاق رسمی و هم طلاق عاطفی عواقب دردناکی را به دنبال دارد، تصریح کرد: پدیده فرزندان طلاق به‌عنوان بدترین آسیب ناشی از طلاق هست؛ دیدگاه این است که تنها زنان از طلاق آسیب می‌بینند درحالی‌که هم زنان و هم مردان و از همه مهلک‌تر فرزندان به سهم خود از طلاق آسیب می‌بینند.

وی با بیان اینکه اغلب افراد خلاف‌کار به خاطر نبود نظارت والدین به این راه کشیده می‌شوند، گفت: تعاملی که فرزند باید با نامادری یا ناپدری داشته باشد، دغدغه‌ای است که فرزندان طلاق با آن مواجه‌اند.

این مقام مسئول نظارت پدر و عاطفه مادر را از ضروریات زندگی هر فرد عنوان کرد و افزود: طلاق بر خانواده‌های نسل بعد و آیندگان هم اثر خواهد گذاشت.

رحیمی زاده با بیان اینکه با بررسی برخی پرونده‌های جرم به این نتیجه می‌رسیم که مجرم فرزند طلاق است، اظهار کرد: قبح طلاق در مقابل فرزندان طلاق خواهد ریخت و چه‌بسا که آن‌ها طلاق را به‌عنوان اولین راهکار برای مقابله با مشکلات زندگی زناشویی‌شان ببینند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار