پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

واکنش عجیب جهاد کشاورزی یزد در پی گزارش مردمی یزد رسا؛

«عدم تعادل در بازار میوه نوروز» کذب است!/«ادعاهایی توخالی» که برای افکار عمومی رو شده است


در پی انتشار گزارش یزد رسا در خصوص عدم تعادل بازار میوه و افزایش قیمت ها در ایام نوروز، اداره جهاد کشاورزی یزد با انتشار خبری از مدیر سازمان تعاون روستایی یزد این گزارش را کذب خواند و از تعادل در بازار میوه خبر داد!

به گزارش یزد رسا، در پی انتشار خبر یزد رسا در خصوص عدم تعادل بازار میوه و افزایش قیمت ها در ایام نوروز، اداره جهاد کشاورزی یزد با انتشار خبری از مدیر سازمان تعاون روستایی یزد این گزارش را کذب خواند و از تعادل در بازار میوه خبر داد.

 

این واکنش و بیانیه اداره جهاد کشاورزی یزد، به گزارش میدانی یزد رسا در حالی صورت گرفت که گزارش یزد رسا از عدم تعدال در بازار میوه یک گزارش  میدانی بوده و از سطح شهر تهیه شده است.

 

با اندک توجهی به تصاویر گزارش مذکور به خوبی عیان است که مردم یزد که همان فروشنده و خریدار میوه ( دو رکن اصلی عرضه و تقاضا ) بوده اند در اعتراض به وضع بد بازار لب به اعتراض گشوده اند در صورتی که مدیر سازمان تعاون روستایی آن را کذب می خواند!

 

 

 

این واکنش ناشیانه به گزارش میدانی مردمی یزد رسا در حالی انجام شد که محمد صادق مفتح، معاون بازرگانی داخلی وزیر سابق صنعت در خصوص میزان موفقیت وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: اگر به تنظیم بازار به معنای تنظیم قیمت کالاها در بازار نگاه کنیم، وزارت جهاد کشاورزی به هیچ وجه موفق نبوده است.

 

معاون وزیر سابق صنعت افزود: متاسفانه پیش بینی ها در خصوص عدم توانایی وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار شب عید درست از آب در آمد و این نهاد نتوانست بازار را به تعادل برساند و مردم قیمت میوه ای را که شب عید تهیه کردند با قیمتی که وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده کرده بود منطبق نبود.

 

مفتح در این مصاحبه خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی تخصص و ابزار لازم را برای تنظیم بازار ندارد، زیرا بازرگانی کار بسیار تخصصی است.

 

* به راستی بهتر نبود مسئولین امر توزیع میوه استان و شهر یزد با پیگیری این موضوع در صدد حل این معظل برمی آمدند تا اینکه گزارشی که از مردم گرفته شده را کذب بدانند.

 

* آیا مردم دروغ می گویند یا برخی مسئولین امر با القای توهم توطئه در صدد فرار از مشکلات هستند؟

 

* مردم خود بهترین قضاوت را در این خصوص خواهند داشت چراکه خود مردم از عدم توزیع میوه یارانه ای از دوم فروردین سخن گفته اند.

 

 

گفتنی است خبرنگار یزد رسا با تعدادی از میوه فروشان سطح شهر نیز مصاحبه کرده بود که آن ها نیز از افزایش نجومی قیمت میوه و عدم توزیع میوه یارانه ای ( پرتقال2900 تومان و سیب 2700تومان ) از دوم عید به بعد خبر داده بودند!

 

جای تأمل دارد که ادعای مسئولین در خصوص نظارت بر بازار میوه و ثبات آن در منظر افکار عمومی جایی ندارد و همه بر خلاف این ادعا واقفند پس شاید بهتر باشد مسئولین استان به جای انتشار بیانیه و تأیید و تکذیب اخبار کمی توضیحات خود را به سمت پاسخگویی به مردم سوق دهند و بدون هراس از رویارویی با واقعیت بتوانند قسمتی از دغدغه های مردم را بکاهند.

 

انتهای پیام/د
 


آخرین اخبار آخرین اخبار