پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس حوزه هنری یزد:

«فصل شیدایی» رکورد تماشاچی رویداد های فرهنگی، هنری یزد را شکست.


دبیر اجرایی نمایش "فصل شیدایی" گفت: در پنج شب اجرای "فصل شیدایی" بیش از 30 هزار نفر این اثر را دیدند.

به گزارش یزد امــــروز: دبیر اجرایی نمایش بزرگ "فصل شیدایی" استقبال مردم دارالعباده و دارالعلم یزد از این نمایش را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: این نمایش از پنجم اردیبهشت به روی صحنه رفته که طبق بلیط دریافتی، تا پایان شب پنجم بیش از 30 هزار نفر از قشرهای مختلف مردم یزد به تماشای این نمایش چند رسانه ای نشستند.


محمد صادق کوچک زاده با بیان این که همزمان با شام ولادت حضرت جواد الائمه(ع) بیش از 10 هزار نفر این اثر را تماشا کردند، پیش بینی کرد تا روز پایانی بیش از 70 هزار نفر از این اثر مذهبی و ارزشی دیدن کنند.


وی ضمن قدردانی از دستگاه هایی که در برگزاری این برنامه همکاری داشته اند، افزود: این اثر رکورد تماشاچی رویدادهای فرهنگی، هنری استان یزد را شکست.


دبیر اجرایی نمایش "فصل شیدایی" با اشاره به این که این اثر حاصل تلاش مستقیم و غیر مستقیم حدود 250 نفر بوده، افزود: این نمایش چند رسانه ای، تلفیقی از هنرهای نمایشی، تعزیه، فیلم، بازی سایه ها، جلوه های ویژه و... است. 


رئیس حوزه هنری یزد این رویداد را بزرگترین رویداد فرهنگی و هنری استان در سال جاری ذکر کرد و گفت: این گونه نمایشی که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر تکثیر و نشر آن تأکید کرده اند، حرکتی ارزشمند و جریان ساز است و از این طریق بهتر می توان پیام و مفاهیم اسلامی و انقلابی را به مخاطب منتقل کرد.


کوچک زاده افزود: این نمایش که روایت سلسلة العشاق عالم با محوریت توسل به پنج تن آل عبا(ع) است، فرازهای تاریخی از هبوط حضرت آدم (ع) تا ظهور منجی عالم حضرت مهدی(عج) را روایت می کند.


وی بر بصیرت افزایی و آگاه سازی جامعه از جریانات انحرافی که ساخته و پرداخته صهیونیست و وهابیت است تأکید کرد و اظهار داشت: در بخش معاصر این نمایش به خوبی به این جریانات و فرقه ظاله وهابیت پرداخته شده تا نسل امروز با تهدیدها و توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب بیشتر آشنا شوند.


وی اظهار امیدواری کرد این حرکت، آغازی بر تولید آثار مشابه فصل شیدایی در استان باشد و سال های آینده شاهد اجرای این گونه نمایشی توسط هنرمندان یزدی در استان باشیم.


نمایش "فصل شیدایی" به کارگردانی سعید اسماعیلی و نویسندگی و روایت رسالت بوذری از تولیدات مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنّا) است.


اجرای این اثر از پنجم اردیبهشت در یزد آغاز شده و تا 14 اردیبهشت بعد از نماز مغرب و عشا در کنار پارک کوهستان در دهکده مقاومت به روی صحنه می رود.

 

منبع:حوزه هنری استان یزد


آخرین اخبار آخرین اخبار