پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

باستان‌شناسی اصلاحات!

«مجاهدین» يكي ازاحزاب منتقد نظام در زمينه سياست داخلي و خارجي


از سال 83 فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران در استان شروع شده و دربين احزاب اصلاح طلب از سابقه بيشتري برخوردار است.

یزدامروزبه نقل از یزد ندا؛ سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، گروهی سیاسی از اصلاح طلبان ایرانی است که در ۱۶ مهر ۱۳۷۰ با کوشش برخی از اعضای جناح چپ سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تأسیس شد.

محمد سلامتی، بهزاد نبوی، محسن آرمین، مصطفی تاج‌زاده، هاشم آقاجری، ابوالفضل قدیانی، فیض‌الله عرب‌سرخی و صادق نوروزی، مؤسسین سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران و همچنین، از موسسان یا اعضای «سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی» بودند که در سال ۱۳۶۱ از سازمان مذکور کناره گرفته بودند.

بعد از فتنه 88 به دلیل قانون شکنی و اخلال در نظم وامنیت کشور و همراهی با فتنه گران فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران به همراه جبهه مشارکت در سال ۱۳۸۹ غیر قانونی اعلام شد. پس از اعلام غیر قانونی بودن فعالیت این سازمان گروهی از اعضای این سازمان در خارج از ایران، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران (شاخه خارج از کشور) را تشکیل دادند.

این تشکل از احزاب افراطی اصلاح طلب است و در حال حاضر به عنوان يكي از فعالترين احزاب اصلاح طلب استان یزد شناخته مي شود و جلسات اين گروه به صورت هفتگي و در خصوص موضوعات سياسي ايران و جهان كه عموما با انتقاد از دولت نهم همراه است برگزار مي گردد.

از سال 83 فعالیت سازمان  در استان شروع شده سازمان مجاهدین انقلاب اسلامي دربين احزاب اصلاح طلب از سابقه بيشتري برخوردار است در حالي كه در اوايل انقلاب به عنوان  يكي از احزاب ارزشي و مدافع انقلاب نام برده مي شد به مرور زمان و درجريان  انقلاب ودر سال هاي بعد با تغيير نگرشي كه در اكثر مسئولان آن به وجود آمد در حال حاضر يكي ازاحزاب منتقد نظام در زمينه سياست داخلي و خارجي به حساب مي آيد .از احزابي مي باشد كه از ابتداي انقلاب فعاليت داشته و دراكثر استان ها نيز داراي پايگاه و دفتر مي باشد.


آخرین اخبار آخرین اخبار