پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل صدا و سیما استان یزد در جمع خبرنگاران:

«نصیحت پذیر» هستم اما «فشار پذیر»نیستم/درب رسانه ای را که انتقاد نکند باید گل گرفت


مدیر کل صدا و سیما استان یزد با بیان اینکه ابتدا باید نگرش به رویدادها عوض شود و در فضای مدیریتی استان باید تغییر استان شود گفت: برخی مدیران استان زیر زرورق و نازک نارنجی هستند و زود از کوره در می روند به طوری که در یک برنامه تلویزیونی مسئولان چند پرسش ساده از مردم را نمی توانند تحمل کنند!

به گزارش خبرنگار یزد امــــــــروز، مدیر کل صدا و سیمای استان یزد پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه یزد ضمن گرامیداشت هفته ارتباطات و دوازدهمین سال تاسیس شبکه تابان و تبریک حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه اظهار کرد: سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهرو یاد همه شهدا و بزرگمردان که هستی خود را برای ما ایثار کردند به ویزه شهدای رسانه و ارتباطات.

 

احمد پهلوانیان افزود: نگاه من به همه رسانه های داخل نظام این است که همکار هستیم و باید همراه و همدل باشیم و همه باید به یک مسیر قدم برداریم و علیرغم مسائل و اختلافات با ارتباط با هم به یکدیگر کمک کنیم.

 

وی انتقاد سازننده را یکی از روش های  مؤثر در همکاری بیشتر دانست و تصریح کرد: بنده از نقد درست استقبال می کنم و سعی دارم تا از همه انتقادها استفاده کنم و ناراحت هم نمی شوم چراکه هر رسانه برای ادامه حیات خود نیازمند فضای باز انتقادی است و درب رسانه ای را که انتقاد نکند باید گل گرفت.

 

پهلوانیان مهم ترین مشکل در ابتدای راه تعامل خود با دیگر اقشار را نبود فضای باز انتقادی عنوان کرد و افزود: مدیران یزدی کم حوصله هستند و باید این فرهنگ و نگاه در مدیران ایجاد شود که اگر روزی از آن ها انتقاد کردیم استقبال کنند ولی هنور بسیاری از مدیران انتقاد را زیر پا خالی کردن می دانند در صورتی که انتقاد با انگیزه سیاسی هم می تواند به فرصت تبدیل شود.

 

وی با بیان اینکه ابتدا باید نگرش به رویدادها عوض شود و در فضای مدیریتی استان باید تغییر استان شود اذعان داشت: برخی مدیران استان زیر زرورق و نازک نارنجی هستند و زود از کوره در می روند به طوری که  در یک برنامه تلویزیونی مسئولان چند پرسش ساده از مردم را نمی توانند تحمل کنند!

 

مدیر کل صدا و سسیمای استان یزد در این نشست در خصوص همکاری بیشتر با دیگر رسانه های استان گفت: امیدوارم تا دوهفته آینده دربرنامه صبحگاهی مروری بر تیترهای مطبوعات و سایت های خبری داشته باشیم و در بخش خبر هم به مطبوعات و سایت های مختلف پرداخته شود که مطلقا در انتخاب رسانه نگاه سیاسی نخواهیم داشت.

 

این نخبه فرهنگی با اشاره به اینکه زمان برنامه های ورزشی شبکه تابان دو برابر گذشته شده است گفت: باید بین رسانه و مدیران ورزشی تعامل بیشتری را ایجاد کرد و سعی شده تا عرصه برای جذب اسپانسر تیم ها باز شود تا با  اشاعه فرهنگ ورزش سلامت و معنویت را در جامعه استانی گسترش دهیم.

 

وی با اشاره به برگزاری جشن دوازدهمین سالگرد تأسیس شبکه تابان خاطر نشان کرد: در این جشن به غیر از داریوش فرضیایی «عموپورنگ» که با درخواست مکرر دانش آموزان یزدی به یزد آمد با تأکید بنده در همه بخش های مراسم ازنیروهای بومی و یزدی استفاده شد.

 

مدیر کل صدا و سیمای استان یزد اعلام جذب نیروی مجری و گوینده در نیمه دوم سال تصریح کرد: در گذشته بیننده برنامه های کودک یزد 2 تا 3 درصد بود که خوشبختانه این امر با دعوت دانش اموزان از نقاط محروم شهر به برنامه های زنده کودک پرورش پیدا کرد.

 

 مدیر کل صدا و سسیمای استان یزد با تأکید بر اینکه بنده نصیحت پذیر هستم ولی فشار پذیر نیستم تصریح کرد: تاکنون از حوزه های مختلف برای امر و نهی و در قالب گرو های فشار با بنده تماس گرفته اند که چه کار بکن و چه کاری نکن! اما بنده با صراحت اعلام کردم کسی که در کاری تخصص ندارد نباید دخالتی هم در اجرای آن داشته باشد حوزه رسانه و تلویزیون تخصص مااست و مسئولان بالادستی باید برنامه ای تخصصی حوزه صدا و سیما را به ما بسپارند.

 

وی در خصوص ضعف شبکه تابان در فیلم سازی گفت: ضعف استان یزد در فیلم سازی ناشی از مشکلات مالی بسیار زیاد و نبود زیر ساخت مناسب است.

 

این مسئول با تدکید براینکه دومقوله شجاعت و خلاقیت باید در همکاران رسانه ای بیشتر نمود پیدا کند اذعان داشت: یک رسانه باید آقدر شجاع باشد و همه را به چالش بکشد تا خودش به چالش کشیده شود.

 

پهلوانیان با بیان اینکه جدایی و فاصله ای بین نردن و رسانه نمی بینم تصریح کرد: نباید با دادن شخصیت بد به لهجه و فرهنگ یزدی از این اصالت دوری کرد چرا که لهجه یزدی از زبان فاخر فارسی است و باید به آن افتخار کرد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار