پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

«وحدت»؛رمز خنثی کردن توطئه های دشمن/نباید از ابرقدرت ها و گزینه‌های رو و زیر میزآنها ترسید


امام جمعه یزد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: چنانچه وحدت داشته باشیم و به دنبال حزب بازی و سیاست بازی نباشیم، خداوند باز هم توطئه دشمنان را خنثی خواهد کرد.

به گزارش یزدامـــــروز به نقل از یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فاجعه مصیبت بار منا و جان باختن شماری از حجاج ایرانی ضمن تسلیت به بازماندگان و طلب صبر برای آنها  گفت: ان شاء الله این حجاج همانگونه که خداوند می فرماید مصداق آیه «و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» و در کنف عنایت و رحمت پرورگار هستند.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: همه توطئه‌ها و دشمنی‌های دشمنان به اندازه دشمنی آنها در 8 سال دفاع مقدس نیست و نباید هرگز دلاور مردی های رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس و مقاومت و ایستادگی ملت ایران فراموش شود.

امام جمعه یزد تصریح کرد:در 8 سال دفاع مقدس تمام دنیا آنچه را که رژیم بعث عراق و صدام برای جنگ با ما نیاز داشت در اختیارش گذاشتند و مقابل ما ایستادند و هیچ کشوری حتی سیم خاردار هم در اختیار ما قرار نمی‌داد، اما ملت ایران با یاری خداوند و اطاعت از ولایت و امام(ره) پیروز شد.

آیت الله ناصری با بیان اینکه هیچ توطئه‌ای بالاتر، عمیق‌تر و جامع تر از جنگ تحمیلی نسبت به ما وجود ندارد؛ وحدت و یکپارچگی، یاری دین خدا و توکل بر او،  اخلاص امام(ه) و همراهی مردم با ولایت را از عوامل پیروزی حق بر باطل در 8 سال دفاع مقدس عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تأکید بر لزوم حفظ هویت دینی و ارزش های انقلابی گفت: چنانچه وحدت داشته باشیم و به دنبال حزب بازی و سیاست بازی نباشیم، خداوند باز هم توطئه دشمنان را خنثی خواهد کرد.

وی ادامه داد: نباید از ابرقدرت ها و گزینه‌های رو و زیر میزآنها ترسید، آنها در مقابل اراده خداوند هیچ چیز نیستند؛ دشمنان قابل اعتماد نیستند و از پیشرفت ملت ایران ناراحت می‌شوند.

آیت الله ناصری دلیل شکل گرفتن انقلاب اسلامی را پیاده شدن اسلام و ارزش های اسلامی دانست و افزود: در رأس قرار گرفتن ولایت فقیه در حکومت اسلامی به منظور حاکم شدن اسلام و قوانین اسلام در جامعه و تشریح و تبیین آن برای مردم است.

وی تصریح کرد: تمام هم و غم مسئولان، نمایندگان مجلس، دولتمردان، مراکز علمی، فرهنگی و غیره باید تبیین اسلام باشد و دیگر مسائل مانند مسائل اقتصادی در کنار آنها قرار دارد.
امام جمعه یزد تأکید کرد: والدین، آموزش و پرورش و معلمان باید به تربیت دینی و اخلاقی فرزندان توجه کنند، چرا که اگر اخلاق و اعتقادات مردم درست باشد همه چیزهای دیگر نیز در کنارش اصلاح خواهد شد در غیر اینصورت جامعه به انحراف کشیده خواهد شد.

وی با اشاره به فضای مجازی و هجمه دشمن از این طریق یادآور شد: باید برای این فضاها برنامه داشته باشیم، فرزندان خود را از آسیب‌های آن حفظ کنیم و حس خودباوری و استقلال را در آنها پرورش دهیم تا در رفتار و کردار خود هنرمندان غربی را الگو قرار ندهند.

گفتنی است نمازگزاران یزدی پس از اقامه نماز جمعه با سردادن شعارهای «مرگ بر آل سعود»، «آل سعود خائن نابود باید گردد، حکومت اسلامی ایجاد باید گردد»، «آل سعود خائن مرگت باد شرمت باد»، بی کفایتی آل سعود در اداره مراسم حج  را که موجب جان باختن شمار زیادی از مسلمانان  جهان شد محکوم کردند.


 

آخرین اخبار آخرین اخبار