پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

هنرمند برجسته یزدی:

«ولایت»؛عمده مفهوم نمایش فصل شیدایی/ هنر باید در خدمت ارزش ها باشد


هر چه به این سو پیش می رویم از هنر باید در خدمت ارزشها استفاده کنیم و به امید آنکه شهرها و استان های دیگر در جهت ارزشهای انقلاب اسلامی پیش بروند.

به گزارش یزدامـــــروز؛ محمد رضا امیر خانی بازیگر برجسته استان در مصاحبه با خبرنگار یزد هنر؛ در خصوص نمایش بزرگ «فصل شیدایی» که برای اولین بار در استان و با این عظمت اجرا می شود اظهار داشت: این نمایش که به کارگردانی سعید اسماعیلی در دهکده مقاومت در حال برگزاری می باشد از جمله نمایش هایی بزرگی ست که در استان یزد به اجرا در آمده و توانسته هر شب نزدیک به 10هزار نفر را برای تماشا جذب کند.

 

وی در مورد محتوای این نمایش گفت: نمایش «فصل شیدایی» از کارهای شایسته و فاخری است که عمده مفهوم آن ولایت می باشد و به ما انسانها می فهماند که با این آیات، نشانه ها و رویدادهای که در اسلام رخ داده بیشتر تفکر کنیم و از راه راست منحرف نشویم که هر چیزی غیر از آن باشد نابودی دچارش خواهد شد.

 

این هنرمند توانمند استان به مسائل مهمی که باعث بالا رفتن کیفیت کار شد اشاره کرد و افزود: در این نمایش جلوه های ویژه، نور پردازی، میکس صدا و تصویر و افکت های آنقدر خوب هماهنگ شده بودند که تماشاگری که در حال دیدن نمایش بود از تماشای آن لذت می برد.

 

امیر خانی در ادامه اظهار داشت: همچنین در این نمایش به مسائل و مشکلات امروزه مانند اینترنت، ماهواره ها، فضای مجازی و ... و نحوی استفاده درست و غلط آن به شیوه ی خاص و جالب اشاره می کند.

 

وی ادامه داد به سخن مقام معظم رهبری در مورد نمایش فصل شیدایی اشاره کرد و اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «این سبک نمایشی، مانند تئاتر از فرهنگ غرب به ما نرسیده و طراحی بومی و اسلامی دارد و باید آن را تکثیر و منتشر کرد» و امیداوارم که این چنین کارهای فاخری را در تمام استان های کشور شاهد باشیم.

 

این هنرمند برجسته استان در پایان گفت: هر چه به این سو پیش می رویم از هنر باید در خدمت ارزشها استفاده کنیم و به امید آنکه شهرها و استان های دیگر در جهت ارزشهای انقلاب اسلامی پیش بروند و کارهای فاخر و ارزشی این چنینی در دستور کار خود قرار دهند.
 

آخرین اخبار آخرین اخبار