پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

ویژه برنامه سالروز درگذشت مهدی آذریزدی؛

«یاد پدر»،ویژه برنامه سالروز درگذشت مهدی آذریزدی برگزار می‌شود


«یاد پدر»،ویژه برنامه سالروز درگذشت مهدی آذریزدی برای روز ملی ادبیات کودک است که اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند.

به گزارش یزد امـــــروز، ویژه‌برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان اعلام شد.


عباسعلی دانافر مدیرکل کانون استان یزد در این‌باره گفت: ویژه‌برنامه‌ «یاد پدر» به نام استاد مهدی آذریزدی بنیان‌گذار ادبیات کودک و نوجوان صبح روز 21 تیر 94 برگزار خواهد شد.
دانافر افزود: با توجه به تاکید استاندار یزد بر این‌ که کانون باید متولی اصلی این آیین باشد، امسال نیز براساس مصوبه‌ نشست کارگروه گرامی داشت سال‌روز درگذشت آذر یزدی در استانداری، این برنامه به کانون استان محول شد.


وی یادآور شد: براساس دست‌نوشته‌‌ها و پیام آذر یزدی برای دومین جشنواره‌ قصه‌گویی منطقه‌ای، وی  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را تنها نهادی عنوان کرده که می‌خواهد و می‌تواند مفهوم نام خود را در واقعیت محقق سازد.


دانافر درزمینه ویژه‌برنامه‌ «یاد پدر» گفت: این برنامه با حضور اعضا، مسوولان، فرهیختگان و آذرشناسان استانی برگزار خواهد شد و دو مقاله‌ علمی توسط کارشناس ادبی و یکی از مربیان ادبی کانون یزد نیز ارائه می‌شود.

هم‌چنین پخش نماهنگ موسیقایی و اجرای کودکانه‌ قند و عسل توسط دو نفر از اعضای کانون، قصه‌گویی با عنوان «فال‌گیر» توسط یکی از مربیان ادبی و بلوتوث دو داستان از برنامه‌های اجرایی این همایش است.
وی در ادامه از برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی با موضوع ادبیات کودک و نوجوان و آذریزدی به مدت یک هفته خبر داد و افزود: نمایشگاه‌های عکس، افتخارات، لوح‌های تقدیر، دست‌نوشته‌ها و آثار مکتوب استاد آذریزدی و نمایشگاه آثار اعضا با موضوع آذر یزدی شامل نوشته‌های خلاق، کارت‌پستال‌ها و معرفی کتاب‌های آذر در قالب تصویرگری برپا خواهد شد.


وی هم‌چنین درباره برنامه‌های ویژه‌ مرکز شماره‌ دوکانون «سرای آذر» (دو خانه‌ اهدایی آذر یزدی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان) خاطرنشان کرد: چاپ و توزیع بروشور معرفی آذریزدی و آثار او به‌عنوان بنیان‌گذار ادبیات کودک و نوجوان در سطح خطوط اتوبوس شهری یزد، بازدید اعضای کانون همراه با مسوولان استان از خانه و حضور بر سر مزار وی، تهیه بنر از عکس‌های آذر و دست‌نوشته‌ها و متونی که در مورد نقش کانون داشته است، از جمله برنامه‌های ویژه‌ سرای آذر است.


ویژه‌برنامه‌های روز ادبیات کودک و نوجوان مصادف با 18 تیر سالروز وفات آذریزدی، با محوریت کانون و همکاری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی و شهرداری استان یزد برگزار می‌شود.

 

منبع:فارس


آخرین اخبار آخرین اخبار