پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

از «ساتور فراجناحی» تا «کمباین اعتدال»!

ابلاغیه ضرب الاجل استاندار برای تغییر «معاونین فرمانداران استان یزد»!/رونمایی از نسخه جدید اعتدال گرایی


شنیده های موثق حاکیست استاندار یزد در اقدامی عجیب، طی ابلاغیه ای ضرب الاجلی! به فرمانداران، خواستار تغییر فوری معاونین قبلی فرمانداری ها که تاکنون دستخوش تغییر نشده اند، شده است!

به گزارش یزد امـــروز، «من هم اصولگرا و هم اعتدال‌گرا و هم اصلاح‌طلب هستم، بعضی‌ها نتوانستند بپذیرند که هر سه با هم ممکن است!..

اصول‌گرا هستم برای اینکه در زندگی اصول دارم، مبتنی بر اصول زندگی می‌کنم در چارچوبه احکام اسلامی و دینی و اعتدال‌گرا هستم برای اینکه اهل افراط و تفریط نیستم، احساسی عمل نمی‌کنم، با فکر جلو می‌روم، نه در خیلی موارد تحریک می‌شوم که از خود بی خود بشوم و نه خیلی مسائل حالت یاس و ناامیدی به من می‌دهد، اصلاح‌طلب هستم برای اینکه پیرو حضرت محمد(ص) هستم که می‌گوید مومن نباید فردایش مثل امروزش باشد، روند جامعه روند اصلاحی است، ما مگر با 50 سال قبل یکی هستیم.، ده سال آینده هم خوب اصلاحات دیگری خواهیم داشت در سیستم‌های مختلف، شرایط ده سال قبل مگر شرایط امروز است...»

 

 «اصولگرا هستم به معناي اينكه هيچ كاري را نمي توانيم بدون اصول انجام دهيم، اعتدال گرايم ؛ اهل افراط و تفريط نيستم و كار را بر اساس قانون انجام مي دهم و اصلاح طلبم يعني اگر ديديم كارمان اشكال دارد، اصلاح مي كنيم تا امروزمان بهتر از ديروزمان باشد»

 

این ها گفته های استاندار یزد است که از روز اول معارفه خود تا کنون بارها و بارها به آن ها اشاره داشته به گونه ای که شاید هر شنوده ای را به تحسین وا دارد.

 

«کاری را بی اصول انجام ندادن»، «احساسی عمل نکردن» و «بهتر از دیروز بودن»، مقوله های بسیار درخشانی است که صاحب آن ها می تواند در اوج هرج و مرج و تزویر به درستی عمل کند و نگذارد حتی در کوچک ترین بخش مدیریت خود، بی پروا جلو برود...

 

اما با وجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «مسئولین مراقب باشند با شعار اعتدال جریان های مؤمن را کنار نزنند»، مسئولین دولت یازدهم از ابتدا خانه تکانی شدیدی را آغاز کردند و نیروهای انقلابی و ارزشی زیادی را قربانی اعتدال معنادار خود کردند به گونه ای که همه جا پیچید « هفته‌ای 70 نفر در دولت یازدهم تغییر می‌کنند

 

هر چند از ابتدای فصل دولت تدبیر، خود استانداران ایمن به دست خوش تغییرات نبودند وانتصاب آن ها نیز برخواسته از همین سیاست غلط بود؛ اما این سیاست در رده های پایین دستی ادامه داشت تا اینکه استاندار یزد با تغییر بیشتر مدیران دسته اول استان، خط بطلان را بر ادعاهای «فراجناحی بودن» خود کشید اما این ریزش و رویش مدیران آنچنان که باید و شاید! به فرمانداری های استان نرسیده بود.

 

در استان یزد نیز سوای از وضعیت کنونی دانشگاه یزد که در گرداب سیاست، گرفتار دیکتاتوری «سفید» شده است و افراد نفوذی منتسب به جریانات خاص! در دانشگاه هر لحظه با تاکتیک های خاص اقدام به یورش به افراد ارزشی و انقلابی در دانشگاه می کنند! شنیده های موثق حاکیست استاندار یزد طی ابلاغیه ای ضرب الاجلی! به فرمانداران، خواستار تغییر فوری معاونین قبلی فرمانداری ها که تاکنون دستخوش تغییر نشده اند، شده است.

 

* آیا این اقدام که شاید در دولت های پیشین بی سابقه بوده است تیر خلاصی به ادعاهای تو خالی مسئولان ارشد دولت راستگویان نیست؟

 

* دیگر وقت آن نرسیده که مسئولان ارشد استان به جای توجه به سیاسی کاری ها و عزل و نصب های غیر منطقی، ادعای نگاه فراجناحی خود را از افراطی گری به سمت حقیقت سوق داده و با توجه خود را بر حل مشکلات عدیده استان یزد متمرکز کنند؟

 

* حال معلوم نیست تغییر مدیران تا به این حد که معاون یک فرمانداری نباید از دولت قبل باشد برای پیشبرد رویکردهای استانداری یزد تا چه اندازه مهم است؟

 

* امید است دغدغه های روی زمین مانده مردم دارالعباده یزد و رهبر معظم انقلاب که بارها در جمع انقلابیون مطرح کردند از ورطه بی مهری ها خارج شود و مسئولین به ویژه مسئولان ارشد استان برای تحقق منویات رهبری کمر همت بیشتری ببندند.

منبع: یزدرسا


آخرین اخبار آخرین اخبار