پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در یزد:

اتباع بیگانه بیمه سلامت می شوند/مشکلات اخیر بازنشستگان ارتباطی به شرکت آتیه سازان ندارد/یک ونیم درصد بیمه نشده کشور متمولند


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در یزد، درباره نارضایتی بازنشستگان کشوری از خدمت رسانی شرکت بیمه آتیه سازان حافظ گفت: شرکت مذکور از جمله شرکت های موفق بیمه ای است که کارکرد خوبی داشته و مشکلات به وجود آمده برای بازنشستگان به سازمان بازنشستگی بازمی گردد چرا که پرداخت مطالبات درمانی بازنشستگان توسط شرکت های بیمه ای زیرمجموعه سازمان بازنشستگی پرداخت می شود وشرکت آتیه سازان تنها بابت بررسی پرونده ها حق الزحمه می گیرد.

به گزارش یزدامروز؛مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران پیش از ظهر امروزدر جمع خبرنگاران یزدی گفت: در سال جاری  و برای اولین باردرکشور، سازمان بیمه سلامت با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان واداره امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور،اتباع بیگانه را تحت پوشش بیمه سلامت قرار داده است.

دکتر محمدجواد کبیر افزود: اتباع بیگانه ای که از طرف وزارت کشور معرفی و دارای کارت آمایش یا هویت معتبر باشند تحت پوشش این بیمه  قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: ثبت نام از واجدین شرایط از25 آبان ماه آغاز شده و متقاضیان می توانند به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با سازمان، که به این منظور تعیین شده اند، مراجعه کنند.

کبیر درخصوص پرداخت معوقات پزشکان، بیمارستان ها و مراکز درمانی نیزگفت: 85درصد از منابع تخصیصی بیمه سلامت از بودجه دولتی تامین می شود که سال گذشته 1500میلیارد تومان از منابع به سازمان اختصاص داده نشد و همین امر سبب شد که در پرداخت ها دچار مشکل شویم که البته  با وعده های دولت، امیدواریم بتوانیم در سال جاری به تمام تعهداتمان عمل کنیم.

وی تعداد افرادتحت پوشش این سازمان را بیش از 41 میلیون نفر اعلام کرد و ادامه داد: با اجرای طرح بیمه همگانی قریب به 11میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند و آمارها نشان می دهد کمتر از 1.5 درصد جامعه که عمدتاً قشر متمول می باشند زیرچتر بیمه نیستند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران توانمندسازی مردم را مهمترین استراتژی بیمه سلامت دانست و اظهار داشت : خودآگاهی و خود مراقبتی مردم و اطلاع از حقوق بیمه ای، بخشی ازتوانمندسازی مردم بوده و اگر بخواهیم در صنعت بیمه موفق شویم باید انباشته منابع داشته باشیم .

کبیردرباره نارضایتی بازنشستگان کشوری از خدمت رسانی شرکت بیمه آتیه سازان حافظ هم گفت: شرکت مذکور از جمله  شرکت های موفق بیمه ای است که کارکرد خوبی داشته و مشکلات به وجود آمده برای بازنشستگان به سازمان بازنشستگی بازمی گردد چرا که پرداخت مطالبات درمانی بازنشستگان توسط شرکت های بیمه ای زیرمجموعه سازمان بازنشستگی پرداخت می شود وشرکت آتیه سازان تنها بابت بررسی پرونده ها حق الزحمه می گیرد.

وی در خصوص پوشش هزینه های خدمات دهان و دندان توسط بیمه ها نیز ابراز داشت: در تمام کشورهای جهان خدمات بهداشت ودهان به علت قابل پیشگیری بودن رایگان نیست اما در کشور ما ودر طرح سلامت  8نوع خدمت در این بخش رایگان وتحت پوشش بیمه ای قرار گرفته که البته این خدمات  رایگان، تنها به افراد زیر 14 سال، زنان باردار، افراد سالمند و دانش آموزان در روستاها و مناطق شهری تعلق می گیرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار