پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاندار یزد:

اتفاقات خوبی در حوزه آب استان یزد در حال وقوع است


استاندار یزد با اشاره به پیگیری همه مسئولان و اعضای شورای شهر یزد برای مسئله آب همچنین با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به استان یزد گفت: اتفاقات خوبی در حوزه آب استان یزد در حال وقوع است که امیداریم تسریع شود.

به گزارش یزد امـــــروز،‌ سیدمحمد میرمحمدی، ظهر امروز در همایش شوراهای شهر و روستاهای استان یزد با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شوراها و نهادهای مردمی یکی پس از دیگری از بطن مردم شکل گرفتند و به کمک مسئولان نظام آمدند.

وی افزود: امروز در همه اقشار و اصناف از دانشگاه‌ها گرفته تا کسبه و بازاریان، دارای انجمن و تشکل مردمی هستند و این به معنای این است که جمهوری اسلامی ایران بر پایه قدرت مردم و بر اساس نظر مردم شکل گرفته و مردم همیشه حرف اول را می‌زنند.

میرمحمدی با بیان اینکه وقتی ما مردم ایران را مردم مسلمان می‌خوانیم، یعنی برای آنها ویژگی‌هایی قائل هستیم، عنوان کرد: مردم ایران ائمه و بزرگانی دارند درس‌های زندگی خود را از آنها فرا گرفته‌اند و زندگی خود را به سبک و سیاق آنها به پیش می‌برند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: خوشبختانه نهادهای مردمی ما به رغم توطئه‌های مختلفی که برای عدم سامان یافتن آنها به کار گرفته شد، شکل گرفته و بنیان نهاده شدند و گرچه طیف‌های فکری در مقطعی اسباب آشفتگی در کشور شدند و به هر دری زدند که نظام را از هم بپاشند اما هرگز نتوانستند به نظام ما آسیبی وارد کنند زیرا نظام ما یک نظام مردمی است.

میرمحمدی یکی از این نهادها را شوراهای اسلامی شهر و روستا خواند و افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا با هدف رسیدگی به مسائل مختلف فرهنگی،‌ اجتماعی، شهری و ... مردم تشکیل شد و نقش شوراها، بررسی مشکلات و انتقال آن به مسئولان و پیگیری برای حل و فصل آنها است.

وی با بیان اینکه شوراها باید مشکلات را پیگیری کنند و مسئولان انتقال دهند تا برای آنها چاره‌اندیشی شود، بیان کرد: یکی از مشکلاتی که اعضای شوراهای مناطق مختلف استان یزد بارها آن را گوشزد کردند، مسئله آب بود و همه مسئولان و اعضای شورای شهر در کنار مردم دغدغه مشکل آب به ویژه آب شرب استان را داشتند.

استاندار یزد عنوان کرد: در استان یزد مهم‌ترین مسئله کمبود آب است و با تعامل خوب مسئولان با یکدیگر و پیگیری‌های انجام شده، قرار شد 150 میلیون مترمکعب آب در سال از سرچشمه‌های کارون در بهشت‌آباد به یزد اختصاص داده شود.

وی یادآور شد: عملیات لوله‌گذاری این خط انتقال از اواخر سال گذشته آغاز شده و معاون اول رئیس جمهور نیز در سفر اخیر خود به استان یزد بر آبرسانی به این استان تاکید کرد که امیدواریم هر چه زودتر این روند تسریع شود و در مجموع به نظر می‌رسد پیگیری‌ها کار را به جایی رسانده که به زودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

استاندار یزد تصریح کرد: در مورد انتقال آب از خلیج فارس نیز یک شرکت خصوصی به این منظور تشکیل شده و از قبل نیز دو شرکت در استان کرمان این خط انتقال را اجرا کرده‌اند و به نتایج خوبی رسیده‌اند که امیدواریم در یزد نیز این اتفاق به سرعت رخ دهد و مشکل آب کشاورزی و صنعت استان نیز حل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان خواست تا با یکدیگر اتحاد و همدلی داشته باشند و در برابر آرای اکثریت، سعه صدر نشان دهند و خرد جمعی را ملاک کار خود قرار دهند.

 

منبع:فارس


آخرین اخبار آخرین اخبار