پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

بازهم ولوو حادثه آفرید

اتوبوس مسافربری ولوو در آتش سوخت + تصاویر


یک دستگاه اتوبوس ولوو بین شهری در اتوبان مشهد - باغچه آتش گرفت.

به گزارش یزد امـــــروز؛ سید محمد رجایی، سرپرست ایستگاه 39 آتش نشانی مشهد دراین باره گفت: وقوع حادثه حریق اتوبوس از سوی آتش نشانی شهرستان ملک آباد به ستاد فرماندهی آتش نشانی مشهد اطلاع داده شد و به دنبال آن آتش نشانان به محل حادثه واقع در اتوبان مشهد – باغچه، پنج کیلومتری باغچه، اعزام شدند و به دنبال آن آتش‌نشانان در محل حاضر شدند.

 

وی افزود: پس از حضور آتش‌نشانان ایستگاه 39 در محل مشاهده شد اتوبوس ولوو که از مشهد به سمت زاهدان در حرکت بوده از قسمت عقب خودرو به علت نامعلومی دچار حریق شده که بلافاصله با هوشیاری راننده خودرو در کنار جاده متوقف شده و قبل از گسترش آتش تمامی 15 مسافر آن از خودرو خارج شده‌اند.

 

رجایی با اشاره به اینکه این آتش سوزی در شرایط توسعه به آتش نشانی مشهد اعلام شده بود افزود: متاسفانه شعله‌های آتش به سرعت تمام قسمت‌های این وسیله نقلیه رو فرا گرفته بود که آتش‌نشانان با حضور در محل حادثه ضمن انجام اقدامات ایمنی لازم و جلوگیری از انفجار احتمالی نسبت به مهار آن اقدام کردند.

 

سرپرست ایستگاه 39 آتش نشانی مشهد، ضمن تاکید بر اینکه در این حادثه به هیچ یک از مسافران آسیبی نرسیده است، گفت: علت دقیق وقوع این آتش سوزی از سوی کارشناسان فنی سازمان در دست بررسی است.

 

سرهنگ نادر رحمانی، سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نیز با تایید این خبر گفت: بلافاصله پس از اطلاع از وقوع این حادثه عوامل راهور به محل اعزام شده و هماهنگی‌های لازم برای انتقال مسافران با اتوبوسی دیگر نیز انجام شد.

 

رحمانی با بیان اینکه اتوبوس مذکور از نوع ولوو مدل بی 12 بوده است، تصریح کرد: پس از اطلاع از حریق ابتدا راننده شخصا اقدام به اطفای حریق کرده و پس از توسعه آن با آتش نشانی تماس گرفته که همین موضوع باعث شد تا اتوبوس به طور کامل در آتش بسوزد.

 

به گفته وی، علت حادثه در حال بررسی است و پس از اعلام نظر کارشناسان می‌توان در خصوص وجود نقص فنی در اتوبوس اعلام نظر کرد.

 

حدود دو هفته پیش نیز یک دستگاه اتوبوس یولوو B12 در محور لار – بندرعباس در منطقه تنگ دالان در آتش سوخته بود.

 

گفتنی است، این اتوبوس که از نوع ولوو B12 بوده 15 مسافر داشته که از ناحیه موتور دچار حریق می شود و راننده توانسته مسافران را بدون حادثه از اتوبوس پیاده کند.

منبع: عصر خبر


آخرین اخبار آخرین اخبار