پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

بی تدبیری همچنان گریبان دانشگاه یزد را می فشارد

اثرات سوء حذف ترم تابستانه در دانشگاه یزد دردسر ساز شد


وضعیت معیشتی بد کارکنان خدمات دانشگاه یزد روابط عمومی این دانشگاه را مجبور به واکنش کرد.

به گزارش یزدامروز؛ عصر فرهنگ نوشت: سال گذشته علی رغم تمام هشدارها ترم تابستانه دانشگاه یزد حذف شد. ابتدا تصور می شد با حذف این دوره تنها دانشجویانی که می خواهند در این دوره جبران مافات کنند آسیب می بینند. یا نهایتاً دانشجویان تحصیلات تکمیلی که برای تکمیل رساله خود باید در دانشگاه بمانند و از آنجا که سلف هم تعطیل می شد مجبور بودند به همان نیمرو(قوت غالب خوابگاهیان) اکتفا کنند. البته در این میان چون کتابخانه هم تعطیل یا نیمه تعطیل بود کمی در کیفیت رساله هم تاثیر گذار بود که خب ظاهرا اهمیتی ندارد!

اما اکنون آسیب دیگر این کار نمایان شده است.

وضعیت معیشتی بد کارکنان خدمات این دانشگاه، روابط عمومی دانشگاه را مجبور به واکنش کرد. البته روابط عمومی دانشگاه یزد با انتشار گزارشی سعی کرد مسئولیت نابسامانی وضعیت کارکنان خدمات این دانشگاه را به دوش پیشینیان و یا شرکت پیمانکار بیاندازد.

 

 

در خلال این گزارش البته حقایقی نیز روشن می شود. از جمله اینکه کارکنان بخش خدمات در دانشگاه یزد در تایستان ها نه حقوقی دریافت می کنند و نه بیمه می شوند.

 

 

اگر ترم های تایستانه حذف نمی شد علاوه بر اینکه مشکلات دانشجویان حل شده بود باری نیز از دوش کارکنان زحمتکش دانشگاه یزد برداشته می شد. امید است مسئولین دانشگاه یزد با توجه به این مشکلات تدبیری برای آینده دانشگاه یزد و کارکنان آن بیاندیشند.


آخرین اخبار آخرین اخبار