پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله مکارم شیرازی:

اجراى قوانین اسلام در نظام اسلامی وظیفه همگانی است‌


مرجع تقلید شیعیان گفت: همه افراد اعم از پلیس و غیر پلیس موظف به اجراى قوانین اسلام هستند، حتى وظیفه امر به معروف و نهى از منکر بنا به تصریح قرآن مجید و اجماع مسلمین وظیفه همگان است.

به گزارشیزد امــــروز از تسنیمبه نقل از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازى صبح امروز در ابتداى درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با انتقاد از سخنان یکى از مسئولان درباره اقدامات نیروی انتظامی اظهارداشت: اخیراً یکى از مسئولان محترم خطاب به نیروى انتظامى سخنى گفتند که به هیچ وجه مناسب نبود، گفته بودند وظیفه نیروى انتظامى اجراى قانون است نه اجراى اسلام.


مرجع تقلید شیعیان با اشاره به ابعاد منفی اینگونه اظهار نظرها عنوان کرد: این سخن از سه جهت اثر منفى داشت. نخست این‌که معلوم مى‌شود قوانین ما چیزى غیر از قوانین اسلامى است در حالى که همه بر گرفته از اسلام است و همه افراد اعم از پلیس و غیر پلیس موظف به اجراى قوانین اسلام هستند، حتى وظیفه امر به معروف و نهى از منکر بنا به تصریح قرآن مجید و اجماع مسلمین وظیفه همگان است.


استاد برجسته حوزه علمیه در تشریح دومین اثر منفی این سخنان عنوان کرد: دیگر این‌که این‌گونه سخنان روحیه نیروى انتظامى را تضعیف مى‌کند و زحماتى را که براى تهذیب اخلاق و مبارزه با منکرات متحمل شده است، نادیده مى‌گیرند و آن‌ها را در اجراى قوانین اسلامى سست مى‌سازد.


وی خاطرنشان کرد: از همه مهم‌تر چراغ سبزى است که به افراد آلوده به انواع مفاسد اخلاقى و مجالس کثیف و مانند آن داده مى‌شود که از این به بعد آزاد هستید و پلیس کارى به شما ندارد، آن‌ها بدون این سخنان طوفان مى‌کنند واى اگر چراغ سبزى هم به آن‌ها نشان داده شود.


آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه امیدواریم نصیحت دوستانه ما را بپذیرند و به بعد این چنین سخنانى را تکرار نکنند، خاطرنشان کرد: باید افراد به سخنان رهبر انقلاب که اخیراً خطاب به نیروى انتظامى فرمودند گوش فرا دهند، همانطور که ایشان تأکید کردند حفظ آرامش‌هاى روحى و اخلاقى جامعه مهم‌تر از آرامش جسمانى آن‌ها است.


آخرین اخبار آخرین اخبار